"Ostre przedmioty", "Tu i teraz", 2 . sezon "Westworld". Premiery serialowe w HBO i HBO GO w 2018 roku

"Ostre przedmioty" ("Sharp Objects"), fot. HBO

Bez "Gry o tron" i "Watahy", za to z "Westworld" i "Ślepnąc od świateł". Co będziemy oglądać w HBO i HBO GO w 2018 roku? Propozycji jest tyle, że czekanie na smoki nie będzie aż tak straszne.

Obecnie najbardziej czekamy na "Tu i teraz" ("Here and now") - nowy serial Alana Balla, twórcy "Sześć stóp pod ziemią" i "Czystej krwi". Ball wraca do klimatów społeczno-obyczajowych, a robi to w towarzystwie Holly Hunter i Tima Robbinsa, odtwórców głównych ról. Bohaterami "Tu i teraz" są Audrey i Greg, którzy adoptowali dzieci z Somalii, Wietnamu oraz Kolumbii. Wychowują także biologiczną córkę, Kristen. Akcja 10-odcinkowego serialu rozgrywa się w Portland. Premiera w HBO i HBO GO 12 lutego.

Wiosna w HBO będzie należeć do "Westworld". Wciąż niewiele wiemy o 2. sezonie. Stacja nie zaprezentowała jeszcze oficjalnego opisu fabuły, czekamy także na dokładną datę premiery.

W 2018 roku na antenie HBO odbędzie się premiera polskiej produkcji, "Ślepnąc od świateł". Serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka wyreżyseruje Krzysztof Skonieczny.

23 stycznia na antenie HBO3 pojawi się "Mozaika" Stevena Soderbergha z Sharon Stone w roli głównej. Serial zadebiutował jako interaktywna aplikacja, w której widzowie mogli samodzielnie wybierać, jak potoczą się wątki. W HBO zobaczymy tytuł w takim kształcie, jakim nadał mu twórca, jednak z pewnością należy szykować się na bardzo ciekawy serial.

Wśród premier zapowiedzianych przez HBO naszą uwagę zwróciły też "Ostre przedmioty" ("Sharp Objects"). Za kamerą stanie Jean-Marc Vallée ("Wielkie kłamstewka"), a serial jest adaptacją debiutanckiej powieści Gillian Flynn, autorki "Zaginionej dziewczyny". W rolach głównych Amy Adams oraz Patricia Clarkson. Premiera latem 2018.

Od 26 marca w HBO i HBO GO będzie można oglądać serial komediowy "Barry". W tytułowej roli niezastąpiony Bill Hader. Barry to dawny komandos, który obecnie pracuje jako niezbyt kosztowny zabójca na zlecenie.

Już 19 stycznia w HBO będzie można oglądać "Brytanię" ("Britannia"). Kostiumowe widowisko przeniesie nas do czasów, w których Imperium Rzymskie rozpoczęło podbój dzisiejszej Wielkiej Brytanii. W rolach głównych Kelly Reilly, Zoë Wanamaker i David Morrisssey.

Kilka dni wcześniej, bo 15 stycznia, powrócą dwa komediodramaty: "Rozwód" ("Divorce") oraz "Na wylocie" ("Crashing"). 26 marca po raz piąty będziemy mogli spotkać się z bohaterami "Doliny Krzemowej". Wyjątkiem jest T.J. Miller, którego zabraknie w nowych odcinkach. W marcu w HBO GO pojawi się również "Trust" - opowieść o rodzinie Gettych wyreżyserowana przez Danny'ego Boyle'a.

W 2018 roku na antenie HBO pojawią się także "Succession" - opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie, która zarządza globalnym imperium medialnym oraz "Odpowiednik" ("Counterpart") - tu J.K. Simmons wciela się w rolę pracownika ONZ, który odkrywa sekret agencji: przejście do równoległego wymiaru. Tam bohater spotyka swój odpowiednik, który zaczyna wydawać urzędnikowi polecenia.

Oferta HBO GO wzbogaci się m.in. o 4. sezon "The Affair", 1. sezon "Opowieści podręcznej" czy dwa sezony serialu sci-fi dla młodzieży "Beyond". Oferta HBO GO w Polsce wzbogaciła się również o wiele produkcji dla dzieci.

Najświeższe informacje, zwiastuny oraz recenzje będziecie mogli znaleźć na łamach Serialowa.pl. Zapraszamy!

REKLAMA