Hugh Laurie będzie księciem Filipem w "The Crown"? Tak podaje popularna brytyjska bulwarówka

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Paul Bettany na pewno nie będzie nowym księciem Filipem w "The Crown", ale jest szansa na równie interesujące nazwisko. Plotki głoszą, że rolę może dostać Hugh Laurie.

W 3. sezonie netfliksowego serialu "The Crown" zmieni się cała główna obsada. Rolę królowej Elżbiety od Claire Foy przejmuje Olivia Colman, a w księżniczkę Małgorzatę, zamiast Vanessy Kirby, wcieli się Helena Bonham-Carter.

Grający księcia Filipa Matt Smith miał zostać zastąpiony Paulem Bettanym, jednak aktor wycofał się z negocjacji i tym samym zrezygnował z roli. W tej chwili trwają poszukiwania nowego Filipa, a "Daily Mail" donosi, że pojawił się kolejny gorący kandydat. To Hugh Laurie - doktor House we własnej osobie.

Brytyjska gazeta, opierając się na anonimowych źródłach, pisze, że w tej chwili rozważane są jeszcze różne kandydatury, ale twórca serialu, Peter Morgan, jest szczególnie zapalony do pomysłu, by w Filipa wcielił się Laurie. "The Crown" to wysokobudżetowa produkcja, która potrzebuje dużych nazwisk, żeby przyciągnąć jeszcze więcej widzów. Ponadto Laurie i Coleman grali razem w "Nocnym recepcjoniście" i producenci "The Crown" chętnie by ich zobaczyli znowu razem w swoim serialu.

Czasu na wybór nowego księcia Filipa jest coraz mniej, bo - jak zdradziła Olivia Colman w rozmowie z "Radio Times" - zdjęcia do 3. sezonu ruszają w lipcu. Hugh Laurie niczego nie komentuje, ale kiedyś przyznał się na Twitterze, że ogląda "The Crown" i jest absolutnie zachwycony rolą Claire Foy.

"The Crown" jest dostępne w serwisie Netflix.