Które jesienne nowości zapowiadają się dobrze? Oceniamy zwiastuny seriali NBC, ABC, CBS, FOX-a i CW

"Manifest" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5

CW - rebooty, spin-offy, czarownice, wampiry

"Czarodziejki" (Fot. CW)

"Czarodziejki" (Fot. CW)

Do seriali CW mam słabość, przynajmniej na etapie zwiastunów, bo często jest w nich sporo świeżości. Ale w tym roku próżno wypatrywać nowej "Jane the Virgin", "Crazy Ex-Girlfriend" czy "Riverdale". Najlepiej zapowiada się "All American", co bardzo źle świadczy o całej reszcie.

Wszystkie zwiastuny i opisy nowości CW>>>

"All American" - Futbol amerykański i związane z nim emocje to kompletnie nie moja bajka, do tego stopnia, że latami trzeba mnie było przekonywać do nadrobienia "Friday Night Lights". Ale co poradzę, "All American" wygląda naprawdę dobrze na tle pozostałych propozycji CW - jak porządny młodzieżowy dramat, który ma coś do powiedzenia. Nawet jeśli to kolejne już starcie pt. małomiasteczkowy chłopak kontra wielki świat. No i Taye Diggs w obsadzie!

"Charmed" - Ajajaj... Bardzo bym chciała powiedzieć "tak", ze względu na scenarzystki "Jane the Virgin" za sterami, fajne Latynoski w obsadzie i feministyczne podejście do historii czarodziejek. Na pewno jest mi też łatwiej powiedzieć "tak", bo nigdy nie byłam fanką oryginału, zdarzało mi się raczej obejrzeć czasem wyrwany z kontekstu odcinek, który akurat leciał w telewizji. Ale niestety nie widzę w tym nic fajnego, świeżego ani interesującego pod jakimkolwiek względem. Z drugiej strony - zwiastun "Jane the Virgin" też mnie kiedyś nie zachwycił, więc może jednak?

"Legacies" - Nie ma zwiastuna, ale wystarczyła grafika promocyjna z charakterystyczną czcionką, żeby wszystko we mnie zaczęło krzyczeć: "nie!". Mamy rok 2018, wampiry powinny już spoczywać w pokoju. A Matt Davis mógłby wreszcie dostać rolę, na jaką zasługuje.

"In the Dark" - Tu zwiastun bardzo by się przydał, bo pies potrafi dużo zmienić. Ale jeśli pominąć psiego aktora, który na pewno będzie sporą atrakcją, nic w "In the Dark" nie wygląda na warte uwagi. OK, dziewczyna jest niewidoma, ale lubi sobie poimprezować - i co z tego? Zagadka kryminalna tym bardziej mnie nie interesuje, bo widziałam już pewnie setki lepszych. Zostaje pies.

"Roswell, New Mexico" - Reboot, do którego podchodzę z trochę większą otwartością niż do "Czarodziejek", bo jednak pomysł z dodaniem wątku imigracyjnego coś zmienia. Jest tu potencjalne pole popisu dla scenarzystów, którzy zamiast przepisywać, powinni po prostu napisać "Roswell" na nowo, tak by było odzwierciedleniem naszych czasów. Czekam na zwiastun i przy całej mojej niechęci do wszelkiego rodzaju nowych wersji tych samych historii ostrożnie trzymam kciuki, żeby tutaj akurat się udało.

roswell01

1 2 3 4 5