12 seriali szpiegowskich, które warto teraz oglądać

"Homeland"/"Nielegalni"/"Odpowiednik" (Fot. Showtime/Canal+/Starz)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Stacja Berlin"

"Berlin Station" (Fot. Epix)

"Berlin Station" (Fot. Epix)

Pamiętacie taki moment, kiedy Berlin zaczął być modną miejscówką w serialach szpiegowskich? Telewizja Epix poszła wtedy na całość i zrobiła produkcję szpiegowską z Berlinem w tytule. Akcja dzieje się w niemieckiej stolicy i w 1. sezonie skupia się na własnej wersji historii, którą znamy z mediów – wycieku tajnych informacji i tutejszym Edwardzie Snowdenie. W centrum uwagi znajduje się berlińskie biuro CIA i agent Daniel Miller (Richard Armitage), który dopiero co tutaj przybył i został wrzucony w sam środek wydarzeń.

Miller, wspomagany przez pozbawionego jakichkolwiek złudzeń weterana Hectora DeJeana (Rhys Ifans), będzie musiał odkryć źródło wycieku i przyzwyczaić się do wymogów i niebezpieczeństw związanych z pracą w terenie. Kolejne sezony (trzeci zadebiutuje w grudniu) to kolejne misje agenta Millera. "Stacja Berlin" stara się nie tylko być na czasie, ale też opowiadać o sprawach, o których mówi się w Europie.

I nawet jeśli rzadko wypada oryginalnie, to warto dać jej szansę ze względu na charyzmatycznych aktorów i porządnie napisanych bohaterów. Wart uwagi jest oczywiście Richard Armitage w roli przystojnego superszpiega, a u jego boku występują m.in. Richard Jenkins, Ashley Judd (w 2. sezonie) i Michelle Forbes. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12