Nasze największe serialowe rozczarowania 2018 roku

"1983" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Westworld" – od wielkości do przeciętności (z małymi przebłyskami)

Westworld sezon 2 odcinek 10

"Westworld" (Fot. HBO)

Czy "Westworld" to serial, którego absolutnie nie da się już oglądać? Oczywiście że nie. Czy jako jedyny zanotował spadek jakości względem poprzedniej odsłony? Skądże znowu, choćby na tej liście znajdziecie więcej przykładów. Miano rozczarowania nie pasowało jednak do żadnego innego tytułu aż tak mocno, by trzeba mu było poświęcać osobny punkt. W tym przypadku nie musieliśmy się natomiast nawet nad tym zastanawiać.

W końcu mowa nie o serialu mającym wierne, ale wąskie grono widzów, a telewizyjnej superprodukcji dla mas, która jeszcze nie tak dawno udowadniała, że da się zgrabnie połączyć spektakularność z niegłupią fabułą. "Westworld" od początku miał swoje wady, ale frajda płynąca z oglądania sprawiała, że łatwo przymykało się na nie oko. W kontynuacji było o tyle trudniej, że przyjemność z seansu kolejnych, zlewających się w jedno odcinków, odczuwaliśmy coraz rzadziej. Częstsza była frustracja z uciążliwego kręcenia się w kółko i najzwyklejsza w świecie nuda.

Jasne, to ciągle świetnie wyglądało, było co najmniej dobrze zagrane i momentami potrafiło zaintrygować. Ale co z tego, skoro wszystko tonęło w wyprutych z emocji i niepotrzebnie rozciągniętych scenariuszowych łamigłówkach? Sztuczność wykreowanego świata jest wpisana w fundament "Westworld", lecz 1. sezon udowodnił, że można to kreatywnie obejść. Tutaj pomysły twórców ograniczały się do dokładania kolejnych pętelek na już zagmatwanej fabule, co w końcu musiało doprowadzić do jednego pytania: co nas to właściwie obchodzi?

A przecież można inaczej – wystarczyło zerknąć na niemal całkiem oderwany od reszty sezonu, skupiony w całości na jednej postaci odcinek "Kiksuya", by się o tym przekonać. Niestety, ten i jeszcze kilka pomniejszych fragmentów były tylko nielicznymi wyjątkami w męczącej całości, która rozgrzewała już chyba tylko użytkowników Reddita. Szkoda, ale wciąż mamy nadzieję, że to przypadek serialu, który jeszcze nas bardzo miło zaskoczy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13