Nasz top 10: Najlepsze seriale grudnia 2018

"Wspaniała pani Maisel" (Fot. Amazon)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

2. "The Good Place" (awans z 4. miejsca)

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)

Nasza ulubiona komedia o zaświatach miała w grudniu tylko jeden odcinek – ale za to jaki! "Janet(s)" szturmem wdarło się na naszą listę najlepszych odcinków roku, zajmując 2. miejsce. Twórcy "The Good Place" zaimponowali nam równocześnie aktorsko, realizacyjnie i pod względem popchnięcia do przodu fabuły zarówno w wątku głównym, jak i w losach poszczególnych bohaterów.

Nie trzeba znać wypowiedzi ekipy (chociaż warto!, by się domyślać, jak trudno było nakręcić "Janet(s)". Efekty specjalne wymagane w sytuacji, kiedy jedna aktorka musi zagrać cztery dodatkowe postacie, to jednak tylko część osiągnięć. Przede wszystkim docenić należy, jak świetnie D'Arcy Carden nauczyła się naśladować koleżanki i kolegów z planu.

The-Good-Place-fall-finale-3x09-Janets-DArcy-Carden-lots-of-Janets

Dzięki temu nietrudno było się zaangażować w rozwój wydarzeń w relacji Eleanor i Chidiego oraz w dokonane przez Tahani i Jasona odkrycia na temacie uczuć Janet. Bohaterowie w cudzym ciele przeżywali jak najbardziej własne emocje. A do tego były też szczeniaczki! Chyba nic dziwnego, że "The Good Place" mimo tylko jednej odsłony w minionym miesiącu wylądowało na naszej liście tak wysoko.

Nie można zapomnieć, że równocześnie Michael odkrył, że od paru wieków żaden człowiek nie trafił do Dobrego Miejsca. A potem nasz ulubiony dobry architekt ze Złego Miejsca sam musiał się podjąć misji ratowania ludzkości, skoro na wsparcie Głównego Księgowego (Stephen Merchant) nie mógł liczyć. W efekcie, jakby szaleństw było wciąż za mało, grupka naszych uroczych uciekinierów trafiła wreszcie do Dobrego Miejsca. Fantastyczne 25 minut zwrotów akcji, zmiennych emocji i mnóstwa gagów. I pełne Janet! [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA