"Jessica Jones" i "Punisher" skasowane! Netflix pozbywa się ostatnich seriali Marvela

0

Tej wiadomości mogliśmy się spodziewać. Miesiąc po premierze 2. sezonu "Punishera" i jeszcze przed pojawieniem się nowych odcinków "Jessiki Jones" Netflix skasował oba seriale Marvela.

Netflix nie miał żadnej litości dla produkcji sygnowanych marką Marvela. Ostatnie dwa seriale na podstawie komiksów wydawnictwa, czyli "Punisher" i "Jessica Jones", właśnie zostały skasowane przez giganta streamingu. Wiadomość o zakończeniu obu seriali podał Deadline i przekazał wypowiedź Netfliksa na temat decyzji:

– Jesteśmy wdzięczni Marvelowi za pięć lat owocnej współpracy i dziękujemy oddanym fanom, którzy śledzili te historie od samego początku.

2. sezon "Punishera" z Jonem Bernthalem, który miał premierę na Netfliksie w styczniu, okazał się więc finałową odsłoną produkcji, pomimo tego że twórca miał już plany na kolejne części. Krysten Ritter jako Jessicę Jones zobaczymy po raz ostatni w 3. sezonie serialu, zamówionym jeszcze w zeszłym roku. Netflix potwierdził, że pomimo skasowania serialu, nowe odcinki zostaną wyemitowane na platformie.

Współpraca Marvela i Netfliksa rozpoczęła się w 2013 roku po tym, jak ujawniono plany na cztery seriale oparte na postaciach z komiksów i miniserial "The Defenders" z udziałem całej czwórki superbohaterów. Po skasowaniu "Iron Fista", "Luke'a Cage'a" i "Daredevila" w zeszłym roku los dwóch pozostałych seriali Marvela na Netfliksie mógł się już wydawać przesądzony.

Głównym powodem skasowania produkcji jest prawdopodobnie fakt, że Disney, którego Marvel Televison jest częścią, zaprezentuje w tym roku własną platformę streamingową Disney+, na którą już planuje swoje ekranizacje komiksów. Decyzję Netfliksa mógł dodatkowo usprawiedliwiać fakt, że w każdym przypadku 2. sezon seriali Marvela cieszył się w serwisie o wiele mniejszą popularnością niż poprzedni.

Oczywiście, najbardziej poszkodowani w przepychankach między Netfliksem a Disneyem pozostają widzowie. Zgodnie z kontraktem zawartym między firmami, bohaterowie z seriali Netfliksa będą mogli pojawić się na ekranie dopiero po dwóch latach od skasowania. Potencjalnego powrotu Jessiki Jones i Punishera możemy więc spodziewać się dopiero w 2021 roku.

Z fanami "Punishera" pożegnał się już Jon Bernthal, który w poście na Instagramie podziękował wielbicielom serialu, w tym szczególnie członkom sił zbrojnych i służb mundurowych.

"Jessica Jones" wróci z finałowym 3. sezonem jeszcze w tym roku.