5. sezon "Lucyfera" znacznie dłuższy, niż zapowiadano. Netflix obiecuje dodatkowe godziny w piekle

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

Lucyfani nie zdołali co prawda przekonać Netfliksa do zamówienia 6. sezonu "Lucyfera", ale jedno się udało. 5. sezon będzie znacznie dłuższy, niż początkowo planowano.

Netflix zaprasza nas ponownie do piekła i obiecuje aż 60% więcej czasu spędzonego z Lucyferem (Tom Ellis) i resztą ekipy. Streamingowy gigant zwiększył zamówienie dla 5. sezonu do 16 odcinków.

Lucyfer – sezon 5 dłuższy, niż zapowiadano

Przypomnijmy, początkowo zamówiono 10 odcinków, czyli dokładnie tyle, ile liczył 4. sezon. Ponieważ "Lucyfer" wcześniej miał 22-odcinkowe sezony, wielu fanów narzekało, że Netflix może i uratował serial, ale tak naprawdę zamówił tylko jeden sezon podzielony na dwie części.

Lucyfani ostatecznie dostaną więcej, tyle że to już będzie sezon finałowy. Serialowi nie pomogą żadne petycje – 6. sezonu "Lucyfera" nie będzie. Ildy Modrovich, połowa duetu showrunnerów, po ogłoszeniu bliskiego końca serialu tłumaczyła na Twitterze, że i tak mamy za co być wdzięczni Netfliksowi.

– Jesteśmy im wdzięczni za to, że dali nam w ogóle nowe życie. I szansę na zakończenie tej historii w taki sposób, na który zasługuje. I oczywiście, nic z tych rzeczy nie miałoby miejsca, gdyby nie WY. Nigdy nie przestaniemy za to dziękować. To było i jest bardzo piękne i wyjątkowe doświadczenie. Tak więc w imieniu obsady i Joego, czekamy z niecierpliwością na finałowy sezon! – napisała.

Lucyfer sezon 5

Lucyfer – o czym będzie 5. sezon serialu?

Ildy Modrovich i Joe Henderson mają bardzo konkretny plan na finałowy sezon "Lucyfera". Jak powiedzieli w rozmowie z TVLine, sekwencję otwierającą 5. sezon znają dosłownie od momentu, kiedy zaczęli 4. sezon, i uważają za jedną z lepszych rzeczy, na jakie kiedykolwiek wpadli.

– Mamy także jeszcze jedną fajną zabawkę, o której wiemy, że będzie motywem przewodnim w 5. sezonie, i jesteśmy tym bardzo podekscytowani – dodała Modrovich.

Ile będziemy czekać na nowe odcinki? Tego nie wiemy, bo nie jesteśmy pewni, czy Netflix wypuści 16 odcinków naraz (co byłoby chyba rekordem długości sezonu, jeśli chodzi o produkcje oryginalne platformy), czy dwa razy po 8 odcinków (co wydaje się bardziej prawdopodobne). W tym pierwszym przypadku okres oczekiwania znacznie by się wydłużył ze względu na dłuższy czas produkcji.

Lucyfer jest dostępny w serwisie Netflix