Najbardziej oczekiwane serialowe powroty jesieni 2019

Fot. AMC/Adult Swim/Netflix

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. Mr. Robot (sezon 4) – premiera 6 października w USA

Święta przyjdą w tym roku wcześniej i szykują się na mocno nietypowe. Wszystko za sprawą zapowiedzianego na jesień czwartego i zarazem finałowego sezonu "Mr. Robot", który ma być jak bardzo długi odcinek świąteczny – przynajmniej według Sama Esmaila, a ten raczej nie rzuca słów na wiatr. Zresztą spójrzcie tylko na powyższy zwiastun i posłuchajcie przygrywającej w tle wyjątkowo złowieszczo brzmiącej "Cichej nocy". To zdecydowanie nie wygląda na sielankowe Boże Narodzenie.

Trudno zresztą, żeby było inaczej, skoro nawet Pan Robot, raczej niekojarzony z odpowiedzialnym podejściem, ostrzega Elliota przed przekroczeniem jakiejś granicy. Co zatem dokładnie zamierza nasz bohater? Na pewno w planach ma odwrócenie skutków swoich wcześniejszych działań, a co za tym idzie również konfrontację z Whiterose. Jak niebezpieczne to będzie, nie trzeba nikogo przekonywać, poza tym ciała i krew w zapowiedziach nie zwiastują pokojowych rozwiązań. Ale jeśli ktoś ma dać radę, to chyba tylko pogodzony wreszcie sam ze sobą Elliot, czyż nie?

Choć oczywiście może się okazać, że tak banalne myślenie będzie złudne. W końcu "Mr. Robot" już nieraz wyprowadzał nas w pole, więc wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby na koniec Sam Esmail i spółka zostawili sobie jeszcze jakiegoś asa (albo pięć) w rękawie. Pewne jest tyle, że przed nami już ostatni etap tej mrocznej podróży i proste happy endy to ostatnie, czego należy się po nim spodziewać. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA