Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "The Walking Dead", film "Breaking Bad" i inne premiery

"El Camino: Film Breaking Bad" (Fot. Netflix)

Najbliższy tydzień zacznie się od powrotu "The Walking Dead", a zakończy filmem "El Camino" opowiadającym o dalszych losach Jessego z "Breaking Bad". Jakie jeszcze seriale warto zobaczyć?

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. Tym razem mamy 19 premier, wśród nich filmowy powrót "Breaking Bad" oraz nowe sezony "Mr. Robot" i "The Walking Dead".

Batwoman (nowość CW) – 6 października w USA

"Batwoman" to nowy serial superbohaterski telewizji CW ze świata Arrowverse. Będziemy w nim oglądać przygody Kate Kane (Ruby Rose) aka Batwoman. To świetnie wyszkolona wojowniczka, która rusza na wojnę z kryminalistami, a do tego przełamuje bariery społeczne, bo nie kryje się z tym, że jest lesbijką.

Mr. Robot (sezon 4) – 6 października w USA

"Mr. Robot" wraca z 4. sezonem i tylko szkoda, że nikt w Polsce nie zdecydował się go pokazywać równo ze światową premierą. Twórca serialu, Sam Esmail, obiecuje, że 13-odcinkowy sezon będzie "wypełniony odpowiedziami, hackingiem i krwią". Akcja rozpocznie się zaraz po wydarzeniach z finału poprzedniej serii i będzie dziać się na przestrzeni tygodnia w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2015 roku.

The Walking Dead (sezon 10) – 7 października na FOX

"The Walking Dead" ma już zapowiedziany 11. sezon, w którym do stałej obsady wróci Lauren Cohan jako Maggie. A tymczasem przed nami eskalacja konfliktu z Szeptaczami. Akcja 10. sezonu toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej serii, kiedy to podczas ostrej zimy grupa ocalałych odważyła się przejść na terytorium Szeptaczy. Bohaterowie wciąż zmagają się z następstwami pokazu mocy Alfy (Samantha Morton) i niechętnie respektują nowe granice, które zostały im narzucone. Ocaleni zbierają siły i formują szyki, przygotowując się do bitwy.

Nancy Drew (nowość CW) – 9 października w USA

"Nancy Drew" to nowy dodatek telewizji CW do "Riverdale" i zarazem uwspółcześniona wersja historii słynnej młodzieżowej detektywki. Tytułową bohaterkę (debiutantka Kennedy McMann) poznamy latem, tuż po ukończeniu szkoły średniej. Niestety, zamiast jechać na studia, 18-letnia dziewczyna musi zostać w swoim miasteczku i zmierzyć się z rodzinną tragedią. W ten sposób Nancy znajdzie się w środku śledztwa w sprawie morderstwa z duchem w roli głównej i zacznie odkrywać tajemnice, o których nie miała pojęcia.

Riverdale (sezon 4) – 10 października na Netfliksie

"Riverdale" wraca już po raz czwarty, a wśród zapowiedzianych atrakcji jest nowego rodzaju tajemnica ze zniknięciem Jugheada w roli głównej, kolejna szansa dla Varchie, a także powrót do szkoły. Bohaterowie zaczynają naukę w klasie maturalnej, co oznaczać będzie więcej scen w szkolnej scenerii, z cheerleaderkami, drużyną futbolową etc. Zanim jednak wszystko w "Riverdale" wróci do normy, serial pożegna Freda Andrewsa i zmarłego w marcu Luke'a Perry'ego.

El Camino: Film Breaking Bad – 11 października na Netfliksie

"El Camino: Film Breaking Bad" to ciąg dalszy losów Jessego Pinkmana (Aaron Paul). Bohater, który towarzyszył Walterowi White'owi (Bryan Cranston) przez pięć sezonów, będzie musiał "pogodzić się ze swoją przeszłością, aby wykuć jakiegoś rodzaju przyszłość". W filmie wrócą nasi dawni znajomi, w tym kumple Jessego, Skinny Pete (Charles Baker) i Badger (Matt L. Jones). Ale nie tylko – nieoficjalnie mówi się m.in. o występie Bryana Cranstona, a także Krysten Ritter w roli Jane.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Madam Secretary (sezon 6) – premiera w USA 6 października

· Supergirl (sezon 5) – premiera w USA 6 października, zwiastun tutaj

· Dorwać Małego (sezon 3) – premiera w USA 6 października

· Black Lightning (sezon 3) – premiera w USA 7 października

· Primal (nowość Adult Swim) – premiera w USA 7 października, zwiastun tutaj

· All American (sezon 2) – premiera 8 października w HBO GO

· The Flash (sezon 6) – premiera w USA 8 października

· Supernatural (sezon 15) – premiera w USA 10 października, zwiastun tutaj

· Wampiry: Dziedzictwo (sezon 2) – premiera 11 października w HBO GO, zwiastun tutaj

· Charmed (sezon 2) – premiera w USA 11 października, zwiastun tutaj

· Dynastia (sezon 3) – premiera w USA 11 października, zwiastun tutaj

· Insatiable (sezon 2) – premiera 11 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· The Birch (nowość Facebook Watch) – premiera 11 października na Facebooku

REKLAMA