Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "The Crown", "The Mandalorian" i inne premiery

"The Crown" (Fot. Netflix)

Przed nami tydzień z premierami Disney+, a także powrotem "The Crown", "Ricka i Morty'ego" i nie tylko. Jakie seriale startują i które będą od razu dostępne w Polsce?

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, co tydzień będziemy robić krótkie przeglądy premier. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. Tym razem mamy dziewiątkę seriali, z których tylko trzy będą od razu dostępne na polskim rynku.

Rick i Morty (sezon 4) – 10 listopada w USA

Zaczynamy od jednego z tych seriali, które póki co nie mają polskiej daty premiery. "Rick i Morty" wracają z długo wyczekiwanym 4. sezonem, ale póki co tylko za oceanem. Wielka szkoda, bo zwiastuny zapowiadają kolejną dawkę szalonych scenariuszy i odjechanych parodii popkulturowych. A także fajną obsadę gościnną, w której znajdują się m.in. Taika Waititi, Paul Giamatti, Sam Neil i Kathleen Turner.

The Mandalorian (nowość Disney+) – 12 listopada w USA

W tym tygodniu wojny streamingowe ruszą na dobre, bo na rynku (niestety, na razie nie polskim) pojawi się serwis Disney+ z osadzonym w świecie "Gwiezdnych wojen" serialem "The Mandalorian", który wygląda jak nie milion, a sto milionów dolarów. Będziemy w nim śledzić losy samotnego łowcy (Pedro Pascal), który działa na rubieżach z dala od wpływów Nowej Republiki. Akcja będzie dziać się po wydarzeniach z filmu "Powrót Jedi" i przed "Przebudzeniem Mocy". Cały sezon będzie składać się z 8 odcinków, które według nieoficjalnych informacji mają być wypuszczane co tydzień.

The Crown (sezon 3) – 17 listopada na Netfliksie

"The Crown" powraca po raz trzeci i jest to bardzo oczekiwany powrót, także dlatego, że wymieniona została prawie cała obsada. Nowe odcinki pokażą burzliwe lata 60. i początek kolejnej dekady, skupiając się na takich wydarzeniach, jak dekolonizacja Afryki i Karaibów, narodziny księcia Edwarda i wzrost zainteresowania mediów Karolem, po tym jak został księciem Walii w 1969 roku. W rolach głównych Olivia Colman (królowa Elżbieta), Tobias Menzies (książę Filip) i Helena Bonham Carter (księżniczka Małgorzata).

Nieświadomi (nowość HBO) – 17 listopada w HBO GO i HBO3

"Nieświadomi" to czeski serial HBO, który przeniesie widzów do końcówki lat 80., tuż przed aksamitną rewolucją. Skrzypaczka Marie (Tatiana Pauhofová, "Gorejący krzew") i jej mąż Wiktor przed dziesięcioma laty uciekli z komunistycznej Czechosłowacji. Jesienią 1989 roku wydaje się, że w kraju nadszedł czas zmian, więc wracają w rodzinne strony. Niedługo po przyjeździe zostają potrąceni na ulicy przez samochód. Kiedy Marie budzi się, odkrywa, że jej mąż zniknął, i nikt nie jest w stanie jej powiedzieć, co się z nim stało i jak go odnaleźć.

The War of the Worlds (nowość BBC) – 17 listopada w UK

"The War of the Worlds" to nic innego, jak "Wojna światów", ale nie ta współczesna, którą oglądamy teraz na FOX Polska. To kostiumowa wersja BBC, osadzona w edwardiańskiej Anglii. Poznamy w niej George'a (Rafe Spall) i jego partnerka Amę (Eleanor Tomlinson), parę, która próbuje przeciwstawić się społeczeństwu i zacząć wspólne życie, kiedy rozpoczyna się inwazja kosmitów. W obsadzie jest także Robert Carlyle w roli naukowca.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Shameless (sezon 10) – premiera w USA 10 listopada, zwiastun tutaj

· High School Musical: The Musical: The Series (nowość Disney+) – premiera w USA 12 listopada, zwiastun tutaj

· Człowiek z Wysokiego Zamku (sezon 4) – premiera 15 listopada na Prime Video, zwiastun tutaj

· Dollface (nowość Hulu) – premiera 15 listopada w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA