Kto dołączy do obsady "Wiedźmina" w 2. sezonie? Netflix oficjalnie ogłasza siódemkę nowych aktorów

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

To już pewne i oficjalne: w 2. sezonie "Wiedźmina" pojawi się Kristofer Hivju aka Tormund z "Gry o tron". Kto jeszcze dołączył do obsady serialu Netfliksa?

W lutym w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się prace na planie 2. sezonu "Wiedźmina" i w efekcie prawie codziennie pojawiają się jakieś przecieki. Wiemy, jak wyglądają elfy i że Ciri czeka wiedźmiński trening.

Wiedźmin – Kristofer Hivju oficjalnie w 2. sezonie

Plotki mówiły także o tym, że Kristofer Hivju, czyli Tormund z "Gry o tron", zagra w jednym z odcinków Nivellena z opowiadania "Ziarno prawdy", inspirowanego "Piękną i Bestią". To charyzmatyczny i dowcipny członek arystokratycznej rodziny, który został przeklęty za popełnione przestępstwa i wygląda jak Bestia.

Netflix potwierdził ten casting, a także jeszcze szóstkę postaci. Yasen Atour ("Young Wallander") zagra Coëna, Agnes Bjorn ("Potwór") pojawi się jako Vereena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen ("Szybcy i wściekli 9") jako Eskel, Aisha Fabienne Ross ("Dziewczyna z portretu") jako Lydia, a świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej Mecia Simson jako Francesca.

– Dobre przyjęcie pierwszego sezonu "Wiedźmina" postawiło wysoko poprzeczkę dla nowych osób dołączających do obsady. Naszej ekspertce od castingu, Sophie Holland, i jej zespołowi udało się jednak po raz kolejny znaleźć najlepszych aktorów i aktorki dla wszystkich postaci. Nie mogę także doczekać się, aż zobaczę, jak historie o wiedźminie ożyją na ekranie dzięki wybranym przez nas utalentowanym reżyserom – komentuje showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich.

wiedźmin sezon 2 obsada

Wiedźmin – czwórka reżyserów w 2. sezonie

Reżyserować będą tym razem cztery osoby, każda po dwa odcinki. Po kolei są to: Stephen Surjik ("The Umbrella Academy"), Sarah O’Gorman ("Przeklęta"), Geeta V. Patel ("Meet The Patels") i Ed Bazalgette ("Upadek królestwa").

Powrócą odtwórcy głównych ról: Henry Cavill jako Geralt, Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey jako Jaskier. Poza tym ponownie pojawią się MyAnna Buring w roli Tissaii, Tom Canton jako Filavandrel, Lilly Cooper jako Murta, Jeremy Crawford jako Yarpin Zigrin, Eamon Farren jako Cahir, Mahesh Jadu jako Vilgefortz, Terence Maynard jako Artorius, Lars Mikkelson jako Stregobor, Mimi Ndiweni jako Fringilla Vigo, Royce Pierreson jako Istredd, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara, Anna Shaffer jako Triss Merigold i Therica Wilson Read jako Sabrina.

Na razie nic oficjalnie nie wiadomo o rzekomym castingu Marka Hamilla jako Vesemira. W sieci pojawiły się plotki, że Netflix zaproponował rolę mentora Geralta aktorowi z "Gwiezdnych wojen", po tym jak odrzucili ją Michael Keaton i Mads Mikkelsen. Netflix w tym momencie niczego nie potwierdza.

Premiera 2. sezonu Wiedźmina w 2021 na Netfliksie