Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Westworld", "Spisek przeciwko Ameryce" i nie tylko

"Spisek przeciwko Ameryce" (Fot. HBO)

"Westworld" i "Spisek przeciwko Ameryce" to dwie wielkie premiery HBO w tym tygodniu. Aż cztery nowe seriale będą w piątek na Netfliksie, a w USA startuje miniserial "Little Fires Everywhere".

Przed nami tydzień pełen premier, zarówno w HBO, jak i na Netfliksie. Po blisko dwóch latach przerwy z nowymi odcinkami wraca "Westworld", startuje też nowy miniserial "Spisek przeciwko Ameryce". W HBO GO będą też nowe odcinki "Czarnego poniedziałku" i "Roswell w Nowym Meksyku". Netflix tymczasem stawia na miniserię o Madam C. J. Walker, serial twórcy "Downton Abbey" o piłce nożnej i młodzieżowe fantasy "List do króla". Na liście premier jest również "Little Fires Everywhere", ale niestety polskie platformy tym razem nie nadążają za światem.

Westworld (sezon 3) – 16 marca w HBO i HBO GO

"Westworld" wraca z 3. sezonem, w którym zobaczymy wydarzenia dziejące się po masakrze w parku. Dolores (Evan Rachel Wood) dostała to, czego chciała – wyszła na zewnątrz, a teraz dowiemy się, jaki ma plan. Akcja w dużej mierze będzie dziać się w Los Angeles z przyszłości, w którym ludzie i roboty koegzystują, ale na innych zasadach niż w okrutnym parku rozrywki. Do obsady dołączą m.in. Aaron Paul i Vincent Cassel.

Spisek przeciwko Ameryce (nowość) – 17 marca w HBO i HBO GO

"Spisek przeciwko Ameryce" to to miniserial HBO autorstwa Davida Simona i Eda Burnsa ("The Wire", "Generation Kill"). 6-odcinkowa produkcja, która jest adaptacją powieści Philipa Rotha, zaprezentuje nową wersję historii Stanów Zjednoczonych, opowiadaną z perspektywy robotniczej żydowskiej rodziny z New Jersey.

Jej członkowie są świadkami politycznego sukcesu Charlesa Lindbergha, bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty, który zostaje nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie II wojny światowej, po tym jak Franklin D. Roosevelt przegrywa wybory w 1940 roku. Pod jego wpływem naród zwraca się w stronę faszyzmu i sprawy zaczynają wyglądać niebezpiecznie. W obsadzie m.in. Zoe Kazan, Morgan Spector, Winona Ryder i John Turturro.

Little Fires Everywhere (nowość Hulu) – 18 marca w USA

"Little Fires Everywhere" to miniserial Hulu (premiera niestety na razie tylko w USA) na podstawie książki Celeste Ng z 2017 roku wydanej w Polsce jako "Małe ogniska". Akcja dzieje się w latach 90. na ekskluzywnym przedmieściu Shaker Heights w Ohio. Reese Witherspoon gra Elenę Richardson, lokalną dziennikarkę mieszkającą tu z rodziną od pokoleń, która decyduje się wynająć pokój nieznajomej artystce Mii (Kerry Washington) i jej córce Pearl (Lexi Underwood).

Feel Good (nowość Channel 4) – 19 marca na Netfliksie

"Feel Good" to nowy komediodramat brytyjskiej stacji Channel 4 i Netfliksa. Mieszkająca w Londynie kanadyjska komiczka Mae (Mae Martin) zmaga się z relacjami z rodzicami (Adrian Lukis i Lisa Kudrow), a do tego próbuje pokonać nałóg i odnaleźć się w związku z heteroseksualną dziewczyną o imieniu George (Charlotte Ritchie). Twórcami serialu są Mae Martin i Joe Hampson.

Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker (nowość) – 20 marca na Netfliksie

"Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker" to z kolei nowy miniserial Netfliksa o Afroamerykance, która zbudowała kosmetyczne imperium i dorobiła się milionów. W roli głównej Octavia Spencer.

Angielska gra (nowość) – 20 marca na Netfliksie

Na Netfliksie w piątek pojawi się także "Angielska gra", oparty na prawdziwych wydarzeniach miniserial, który opowie o historii piłki nożnej w XIX wieku. Zobaczymy w nim zmagania ludzi, którzy nie zważając na społeczne podziały, stworzyli grę, która stała się najpopularniejszym sportem na świecie. Bohaterami będzie dwóch piłkarzy z różnych klas społecznych, którzy zmienili piłkę nożną – i Anglię – na zawsze. Twórcą jest Julian Fellowes ("Downton Abbey"), w rolach głównych Kevin Guthrie i Edward Holcroft.

List do króla (nowość) – 20 marca na Netfliksie

Trzecia piątkowa premiera Netfliksa to młodzieżowe fantasy "List do króla". Serial opowie historię 16-letniego Tiuriego (Amir Wilson), wybierającego się w podróż, by dostarczyć królowi tajną wiadomość, od której zależą losy całego królestwa. Chłopaka poznajemy w momencie, kiedy ma być pasowany na rycerza. Przed ceremonią łamie zasady i decyduje się spełnić nietypową prośbę nieznajomego mężczyzny – i tak zaczyna się pełna niebezpieczeństw misja.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Czarny poniedziałek (sezon 2) – premiera 16 marca w HBO GO, zwiastun tutaj

· Roswell w Nowym Meksyku (sezon 2) – premiera 17 marca w HBO GO, zwiastun tutaj

· Brockmire (sezon 4) – premiera 18 marca w USA

· Motherland: Fort Salem (nowość Freeform) – premiera 18 marca w USA, zwiastun tutaj

REKLAMA