7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś w południe

"Rodzina Borgiów" (Fot. Showtime)

"Rodzina Borgiów" (Fot. Showtime)

"Rodzina Borgiów" dostaje zamówienie na 3. sezon, a "Southland" na piąty. AMC zamawia nowe seriale. Znane aktorki powracają do "Simpsonów". A poza tym piloty, piloty, piloty...

1. "Southland" dostaje 5. sezon. Stacja TNT ogłosiła, że zamówiła 5. sezon policyjnego dramatu "Southland". Serial powróci w lutym 2013 roku z 10 nowymi odcinkami.

2. A "Rodzina Borgiów" ma 3. sezon. Showtime tymczasem zamówił 3. sezon "The Borgias" - mimo że serial w tym roku stracił sporo oglądalności (średnio ma teraz 650 tys. widzów). Latem w Budapeszcie rozpoczną się zdjęcia do nowych 10 odcinków, które zobaczymy w 2013 roku.

3. "Best Friends Forever" też jeszcze wróci. Wczoraj pisałam, że do ramówki CBS wróci na lato "How To Be a Gentleman", teraz okazuje się, że na podobny krok zdecydowało się NBC. W piątek 1 czerwca stacja pokaże dwa ostatnie odcinki "Best Friends Forever".

4. Demi Moore już nie jest @MrsKutcher. Pół roku po rozstaniu z Ashtonem Kutcherem Demi Moore zrezygnowała na Twitterze z nicka @MrsKutcher. Powitajcie JustDemi. Zdjęcie pozostało bez zmian.

5. Które piloty mają największe szanse na zamówienie? Deadline ma kolejne przecieki na temat szans tegorocznych pilotów. NBC już zamówiło "Go On" z Matthew Perrym. Wkrótce może do niego dołączyć "The New Normal" Ryana Murphy'ego, a także "Save Me". Spore szanse mają też "1600 Penn", "Friday Night Dinner", "County", "Chicago Fire". Stacja FOX niemal na pewno zamówi niezatytułowany wciąż projekt Kevina Williamsona o seryjnym mordercy. Projekt Bermana i Wrighta o lekarce mafii także ma spore szanse. Z komedii najwyżej oceniany jest projekt Mindy Kaling. W ABC szanse na zamówienie mają: "Nashville", "Devious Maids", "Last Resort". W CBS pewniakami wydają się "Ralph Lamb" i "Elementary". Duże szanse ma też "Trooper". Z komedii najlepiej ma się "Partners". CW prawdopodobnie zamówi w tym sezonie sporo seriali. "Arrow", "The Carrie Diaries" i "The Beauty and the Beast" to pewniaki, ale niewiele mniejsze są szanse "The Selection", "First Cut" i "Cult". Chcecie dowiedzieć się więcej o pilotach? Tutaj znajdziecie piloty NBC, ABC, CBS i FOX.

6. Gwiazdy znów w "Simpsonach". Zooey Deschanel, Natalie Portman, Anne Hathaway, Sarah Michelle Gellar i Sarah Silverman powrócą do "The Simpsons". Wszystkie panie grają dawne miłości Barta. Powrócą, by pomóc mu zrozumieć, czym jest miłość. Usłyszymy je jesienią, w odcinku "Moonshine River".

7. AMC zamawia dwa nowe seriale. Serial prawniczy i kryminalny wybrała na nowy sezon stacja AMC. "Low Winter Sun" to oparta na brytyjskim miniserialu historia zbrodni, oszustwa, zemsty i korupcji, która rozpocznie się zamordowaniem policjanta. Nic nie będzie tu jasne, granica między światem zbrodni i prawa będzie rozmyta. Miejscem akcji będzie Detroit. Showrunnerem serialu będzie Chris Mundy ("Criminal Minds"). Drugi projekt, serial prawniczy, jeszcze nie ma tytułu. Jego autorami są Richard LaGravenese ("The Fisher King") i Tony Goldwyn ("Justified"). Głównym bohaterem będzie prokurator, który odkrywa nowy dowód i ponownie otwiera sprawę sensacyjnego morderstwa. Serial będzie opowiadał o świecie, w którym nic nie jest czarno-białe, a moralność ma wiele barw.