"The Crown" ma już nową księżniczkę Małgorzatę. Kto przejmie rolę Heleny Bonham Carter w 5. sezonie?

"The Crown" (Fot. Netflix)

5. sezon "The Crown" będzie finałowy i nie zobaczymy w nim obecnej obsady. Netflix podał nazwisko aktorki, która przejmie rolę księżniczki Małgorzaty.

"The Crown" zakończy się po pięciu sezonach i sezonie nr 5 znów zostanie wymieniona cała główna obsada. Nie wróci ani Olivia Colman w roli królowej Elżbiety, ani Tobias Menzies jako książę Karol, ani Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata.

The Crown sezon 5: Lesley Manville jako Małgorzata

Dziś dowiedzieliśmy się, że tę ostatnią zastąpi nominowana do Oscara za film "Nić widmo" Lesley Manville. Możecie ją znać także z filmu "Czarownica 2" czy z głównej roli w brytyjskim serialu "Mum".

– Nie mogłabym być bardziej szczęśliwa, że zagram księżniczkę Małgorzatę. Przejmuję pałeczkę od dwóch wspaniałych aktorek i naprawdę nie chciałabym sprawić zawodu. Poza tym granie siostry mojej drogiej przyjaciółki Imeldy Staunton będzie czystą radością – powiedziała aktorka.

Imelda Staunton już wcześniej została obsadzona w roli królowej Elżbiety, teraz czekamy jeszcze na nowego księcia Karola i resztę rodziny. Zdjęcia do 5. sezonu "The Crown" mają ruszyć w przyszłym roku, przy czym producenci zastrzegają, że raczej nie będą kręcić w czasie pandemii koronawirusa, bo w przypadku tak dużego projektu jest to niemożliwe.

The Crown – kiedy premiera 4. sezonu serialu?

A kiedy zobaczymy 4. sezon "The Crown"? Wszystko wskazuje na to, że pod koniec tego roku. Zdjęcia udało się dokończyć na początku pandemii, teraz trwa postprodukcja nowych odcinków.

W 4. sezonie powrócą w głównych rolach Olivia Colman, Tobias Menzies i Helena Bonham Carter. Do obsady dołączy Gillian Anderson w roli premier Margaret Thatcher i znana z serialu "Pennyworth" Emma Corrin jako księżna Diana. Obie panie możecie zobaczyć na nieoficjalnych zdjęciach z planu serialu.

The Crown jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA