"The Crown" zrobi sobie dłuższą przerwę przed 5. serią. Kiedy zobaczymy Imeldę Staunton w roli królowej?

"The Crown" (Fot. Netflix)

Królewski serial Netfliksa ma wrócić w tym roku z 4. sezonem, ale potem będzie przerwa. Kiedy zobaczymy 5. sezon "The Crown", w którym znów zostanie wymieniona obsada?

Twórcy brytyjskiego serialu "The Crown" już od wiosny dawali do zrozumienia, że 5. sezon opóźni się. Producent Andy Harries w maju zasugerował, że dopóki obowiązują restrykcje związane z pandemią koronawirusa, kręcenie tak dużej produkcji raczej nie będzie możliwe. Teraz to się potwierdza: nowych odcinków nie zobaczymy w przyszłym roku, bo dopiero wtedy ekipa wejdzie na plan.

Premiera 5. sezonu The Crown dopiero w 2022 roku

Jak donosi Deadline, premiery 5. sezonu "The Crown" możemy spodziewać się dopiero w 2022 roku. Zgodnie z planem, podobno jeszcze z czasów sprzed pandemii, zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu 2021 roku. Źródła Deadline twierdzą, że pandemia okazała się "pomocna" dla ekipy "The Crown", bo nie trzeba spieszyć się z produkcją.

Podobna przerwa była między 2. i 3. sezonem, które dzieliły blisko dwa lata. Claire Foy została wtedy zastąpiona przez Olivię Colman, a wraz z nią wymieniono prawie całą obsadę. Podobna rewolucja czeka serial w 5. sezonie. Imelda Staunton ("Vera Drake") przejmie rolę królowej Elżbiety, z kolei Lesley Manville ("Mum") będzie grać księżniczkę Małgorzatę. Na razie nie obsadzono "nowego" księcia Filipa.

the crown sezon 5 kiedy premiera

Ponieważ znów wymieniona zostanie większość obsady, castingi jeszcze potrwają, podobnie jak pisanie scenariuszy. Ale za to mamy pewność, że przed zamówionym ostatnio 6. sezonem przerwy już nie będzie. Zdjęcia są planowane na 2022 rok.

Tymczasem przed nami 4. sezon "The Crown", który zobaczymy prawdopodobnie pod koniec tego roku. Zdjęcia udało się dokończyć na początku pandemii, teraz trwa postprodukcja nowych odcinków. W głównych rolach powrócą Olivia Colman, Tobias Menzies i Helena Bonham Carter. Do obsady dołączy Gillian Anderson w roli premier Margaret Thatcher i Emma Corrin ("Pennyworth") jako księżna Diana. Obie panie możecie zobaczyć na nieoficjalnych zdjęciach z planu serialu.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA