W jaki sposób lockdown w Anglii dotknie "Wiedźmina"? Henry Cavill informuje, jakie plany ma teraz ekipa

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Ekipa "Wiedźmina" spakowała walizki i opuszcza malowniczą Krainę Jezior. Henry Cavill wrzucił fotkę z wyprowadzki, jednocześnie informując, jakie są dalsze plany.

"Wiedźmin" to jeden z tych seriali, które są kręcone w czasie pandemii koronawirusa, i na razie to się nie zmieni. Ekipa będzie kontynuować pracę na planie 2. sezonu pomimo lockdownu w Wielkiej Brytanii. Zmieni się tylko miejsce.

Wiedźmin sezon 2 – ekipa przenosi się do studia

W październiku Henry Cavill i spółka kręcili nowe odcinki w przepięknej Krainie Jezior w północno-zachodniej Anglii. Jako że były to zdjęcia w plenerze, nie brakowało wycieków z planu: dowiedzieliśmy się, co nowego u Yennefer i Ciri, zobaczyliśmy nowe zbroje Nilfgaardczyków itd. Teraz pora na przenosiny, o czym poinformował na Instagramie gotowy do drogi Henry Cavill.

– Anglia wraca w czwartek do lockdownu, więc nadszedł czas, bym opuścił Yorkshire i niezwykłą północ i wrócił na południe kontynuować zdjęcia w studiu. Dziękuję wam wszystkim za goszczenie nas w trakcie 2. sezonu "Wiedźmina". Mam nadzieję, że powrócę wkrótce na wasze wzgórza i doliny. Bądźcie silni i bezpieczni, przyjaciele – napisał aktor.

Dobra wiadomość jest taka, że mimo trudności w produkcji ekipa "Wiedźmina" nie przerywa zdjęć, tylko będzie je kontynuować tam, gdzie to możliwe. Pytanie brzmi, jak pandemiczne ograniczenia wpłyną na 2. sezon, który początkowo miał być kręcony nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej, i zawierać pełne rozmachu sceny akcji.

Zgodnie z oficjalnym opisem 2. sezonu "Wiedźmina", Geralt z Rivii, przekonany, że Yennefer straciła życie w bitwie o Wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę do najbezpieczniejszego miejsca, jakie zna, swojego domu z dzieciństwa, Kaer Morhen. Podczas gdy królowie, elfy, ludzie i demony z Kontynentu walczą o dominację poza jego murami, on musi strzec dziewczyny przed czymś znacznie bardziej niebezpiecznym: tajemniczą mocą, którą ma w środku. Premiera w 2021 roku.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA