Jakie seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Wikingowie", "Pokonani", "Równonoc" i inne premiery

"Wikingowie" (Fot. History)

Przed nami tydzień z finałowymi sezonami "Wikingów" i "Chilling Adventures of Sabrina", a także kilkoma debiutami oraz powrotem "Cobra Kai". Przedstawiamy premiery seriali na najbliższe dni.

Netflix nie pozwoli nam się nudzić podczas przerwy świątecznej. W tym tygodniu wystartuje duńska "Równonoc", a do tego powrócą "Chilling Adventures of Sabrina" i "Cobra Kai". Na History Polska wracają tymczasem "Wikingowie", z kolei na Canal+ debiutują "Pokonani" z Taylorem Kitschem i Michaelem C. Hallem.

Równonoc (nowość) – 30 grudnia na Netfliksie

"Równonoc" to duńska nowość Netfliksa. Oparty na podcaście "Equinox 1985" serial to pełna tajemnic opowieść rozgrywająca się na dwóch płaszczyznach czasowych. W 1999 roku 21 licealistów zniknęło bez śladu. Dwadzieścia lat później Astrid odkrywa niepokojącą prawdę o zaginięciu swojej siostry Idy i jej kolegów z klasy.

Wikingowie (sezon 6B) – 30 grudnia na History

"Wikingowie" wracają z finałową serią, w której konflikt pomiędzy Rusią a wikingami będzie już dobiegać końca. Będąc na Islandii, Ubbe jest zdeterminowany wypełnić marzenie swojego ojca Ragnara i popłynąć dalej na zachód niż ktokolwiek z wikingów. W Anglii wikingowie pozakładali osady i opanowali większość kraju – z wyjątkiem Wesseksu. Ivar bez Kości musi zmierzyć się w bitwie z tamtejszym królem Alfredem Wielkim, który może pokrzyżować plany zdobycia całkowitej dominacji. History pokaże wszystkie odcinki w dniach 30 grudnia – 2 stycznia (szczegółowa rozpiska tutaj), a już 3 stycznia całość będzie można zobaczyć na Netfliksie.

Chilling Adventures of Sabrina (sezon 4) – 31 grudnia na Netfliksie

"Chilling Adventures of Sabrina" również powraca z finałową serią, w której tytułowa czarownica będzie chodzić do szkoły, rządzić piekłem i na dodatek jeszcze walczyć z pradawnymi koszmarami atakującymi Greendale. Wśród zapowiadanych atrakcji znajdują się podwójne ciotki: w serialu Netliksa pojawią się Caroline Rhea i Beth Broderick, czyli Hilda i Zelda z "Sabriny, nastoletniej czarownicy".

Pokonani (nowość) – 1 stycznia na Canal+

Canal+ rozpocznie rok 2021 od premiery serialu "Pokonani", którego akcja dzieje się w Berlinie tuż po II wojnie światowej. Wszystko zaczyna się latem 1946 roku, kiedy to amerykański gliniarz Max McLaughlin (Taylor Kitsch) przybywa do zniszczonej stolicy pokonanych Niemiec. Max ma wspierać tworzenie policyjnych struktur w mieście bezprawia i chaosu, a pomaga mu lokalna policjantka Elsie Garten (Nina Hoss). Na ich celowniku znajduje się przestępca o pseudonimie Engelmacher, Al Capone powojennego Berlina (Sebastian Koch). W obsadzie znajduje się także Michael C. Hall, a twórcami są Björn Stein i Måns Mårlind ("Most nad Sundem").

Cobra Kai (sezon 3) – 1 stycznia na Netfliksie

"Nowy rok. Nowy sezon. Ci sami twardziele". "Cobra Kai" powraca z 3. sezonem dokładnie w Nowy Rok, czyli tydzień wcześniej, niż Netflix zapowiadał.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Doktor Who: Rewolucja Daleków (odcinek świąteczny) – premiera 1 stycznia na BBC First, zwiastun tutaj

· The Serpent (nowość BBC) – premiera 1 stycznia w UK, zwiastun tutaj

REKLAMA