Ta postać więcej już nie wróci do "Peaky Blinders", choć widzieliśmy ją w finale 5. sezonu

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Choć tradycją są powroty w finałowych sezonach seriali, w tym przypadku tak nie będzie. Charlie Murphy nie pojawi się w 6. sezonie "Peaky Blinders", choć widzieliśmy ją ostatnio w serialu.

W Birmingham powstaje obecnie 6. sezon "Peaky Blinders", czyli jednego z najlepszych brytyjskich seriali, jakie teraz można oglądać. Szczegóły scenariusza są trzymane w tajemnicy, wiadomo tylko, że uległ pewnym zmianom, ponieważ postanowiono zakończyć serial wcześniej, niż planowano (miał być jeszcze 7. sezon).

Jessie Eden nie wróci w 6. sezonie Peaky Blinders

Digital Spy, który rozmawiał z Charlie Murphy, uzyskał potwierdzenie, że grana przez nią komunistka Jessie Eden na pewno już nie wróci do życia Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy).

– Tak. Dla mnie to już koniec. Ale to było dużo frajdy, kiedy to kręciliśmy. I wydaje się też, że to było wieki temu. Bo było. To było jakieś trzy lata temu – powiedziała aktorka.

Jessie Eden po raz pierwszy pojawiła się w 4. sezonie "Peaky Blinders", kiedy to była przywódczynią strajku kobiet domagających się równych praw i równej płacy. Potem powracała kilka razy, nawiązując także romantyczną znajomość z Tommym Shelbym. Ostatnio widzieliśmy ją w finale 5. sezonu, kiedy to Tommy ratował ją przed aresztowaniem na wiecu Oswalda Mosleya.

Peaky Blinders sezon 6 Jessie Eden

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Podobnie jak Mosley, Jessie Eden to postać historyczna, oparta na brytyjskiej komunistce z międzywojnia. W latach 30., a więc niedługo po wydarzeniach, które widzieliśmy w "Peaky Blinders", Eden wyjechała do Związku Radzieckiego, gdzie zaangażowała się m.in. w budowę moskiewskiego metra (hasło w Wikipedii).

Charlie Murphy jest zachwycona tym, jak twórca "Peaky Blinders", Steven Knight, przedstawił tę postać w serialu.

– Nie da się napisać nic lepszego. Uważam, że ona była niesamowitą kobietą, trochę szpiegiem. Jest tego tak dużo. Znaczy, z pewnością można by zrobić o niej serial telewizyjny – powiedziała aktorka.

Być może są na to jeszcze szanse, bo Knight ma w planach nie tylko film zamykający "Peaky Blinders", ale też kolejne seriale z tego świata. Premiery finałowego sezonu "Peaky Blinders" możemy spodziewać się albo pod koniec 2021, albo na początku 2022 roku. Najnowsze zdjęcia z planu znajdziecie tutaj.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA