Czy "Bodyguard" wróci z 2. sezonem? Producent serialu mówi, jakie są na to szanse

"Bodyguard" (Fot. BBC)

W Wielkiej Brytanii wystartował z rekordową oglądalnością 6. sezon "Line of Duty", a tymczasem fani pytają o 2. sezon "Bodyguarda" od tej samej ekipy. Czy są jeszcze na niego szanse?

Jesienią 2018 roku "Bodyguard" był jak prawdziwa serialowa petarda. Kontrowersyjna polityczka Julia Montague (Keeley Hawes) i jej ochroniarz David Budd (Richard Madden) podbili najpierw Wyspy Brytyjskie, a potem kolejne kraje, w których pełną adrenaliny produkcję BBC można było oglądać na Netfliksie. Mimo to 2. sezonu wciąż nie zamówiono. Czy możemy jeszcze mieć na niego nadzieję?

Bodyguard: Czy są jeszcze szanse na 2. sezon?

Jed Mercurio, twórca i showrunner serialu, tuż po emisji 1. sezonu powtarzał, że chętnie zrobi kontynuację, jeśli tylko Richard Madden będzie dostępny. Minęły jednak ponad dwa lata i o nowych odcinkach wciąż nic nie słychać. Czy to znaczy, że "Bodyguard" już nie wróci?

Simon Heath, producent serialu, który współpracuje z Jedem Mercurio także przy "Line of Duty", zapewnia, że to nie tak. Po prostu zrobiła się dłuższa przerwa.

– "Bodyguard" to duża bestia, którą trzeba będzie złożyć z powrotem. W granicach rozsądku jestem pewny, że zobaczymy go za jakiś czas – mówi w rozmowie z gazetą "Metro" (via Radio Times).

Bodyguard sezon 2 czy będzie

"Bodyguard" (Fot. BBC)

Jego słowa potwierdza showrunner "Bodyguarda", który w wywiadzie dla "GQ" powiedział, że "trwają rozmowy" na temat kontynuacji produkcji. Wcześniej mówił, że ma pomysły i jest w stanie sobie wyobrazić nawet cztery sezony "Bodyguarda".

Fanom "Bodyguarda", którzy jeszcze tego nie zrobili, polecamy zapoznać się z "Line of Duty" od tej samej ekipy, czyli jednym z najlepszych brytyjskich seriali ostatnich lat. To produkcja kryminalna o detektywach z wydziału antykorupcyjnego, którzy zajmują się ściganiem przestępstw wewnątrz policji. Pięć pierwszych sezonów znajdziecie na Netfliksie, a na Wyspach w niedzielę ruszył 6. sezon. I na tym raczej się nie skończy, choć na razie Jed Mercurio twierdzi, że 7. sezon nie jest pewny.

Bodyguard jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA