"Dom z papieru" – zwiastun i data premiery 5. sezonu. Obejrzymy go jesienią, ale jest haczyk

"Dom z papieru" (Fot. Netflix)

5. sezon "Domu z papieru" obejrzymy na Netfliksie w drugiej połowie roku. Pojawił się pełny zwiastun i data premiery – a właściwie od razu dwie.

"Dom z papieru" powróci w tym roku po raz ostatni. Netflix wypuścił zwiastun i nie jedną, a od razu dwie daty premiery. Pierwszą część finałowej serii obejrzymy na platformie 3 września, a drugą 3 grudnia 2021 roku.

Dom z papieru sezon 5 – zwiastun i data premiery

W 5. sezonie "Domu z papieru" gang jest zamknięty w Banku Hiszpanii już od ponad 100 godzin. Udało im się uratować Lizbonę, ale ich najmroczniejszy moment nadchodzi po utracie jednego ze swoich. Profesor został schwytany przez Sierrę i po raz pierwszy nie ma planu ucieczki. Kiedy wydaje się, że już nic więcej nie może pójść źle, na scenie pojawia się wróg, który jest znacznie potężniejszy niż ktokolwiek, z kim się spotkali: wojsko. Zbliża się koniec największego napadu w historii, a to, co zaczęło się jako rabunek, zamieni się w wojnę.

W serialu ponowne pojawią się Úrsula Corberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor), Itziar Ituno (Lizbona), Miguel Herrán (Rio), Jaime Lorente (Denver), Esther Acebo (Sztokholm), Enrique Arce (Arturo), Darko Peric (Helsinki), Hovik Keuchkerian (Bogota), Luka Peros (Marsylia), a także Pedro Alonso (Berlin) i reszta dawnej ekipy. Dołączą do nich nowi w obsadzie Miguel Ángel Silvestre ("Sense 8") i Patrick Criado ("Wielka hiszpańska rodzina").

Zdjęcia do 5. sezonu "Domu z papieru" zakończyły się 14 maja, a ostatni dzień na planie został uwieczniony na wspólnym zdjęciu ekipy.

– Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem – mówi Álex Pina, twórca serialu.

Jak zakończy się historia Profesora i spółki? Nie brak fanowskich teorii na ten temat, a zdjęcie, które niedawno wrzuciła Úrsula Corberó, sugeruje, że będzie się działo.

Dom z papieru sezon 5A – premiera 3 września na Netfliksie

REKLAMA