Zdjęcia do 5. sezonu "The Crown" startują już za chwilę. Produkcja ma jednak spore trudności castingowe

"The Crown" (Fot. Netflix)

Fani z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki netfliksowego hitu. Chociaż ekipa w lipcu zacznie prace na planie 5. sezonu "The Crown", produkcja wciąż boryka się z problemami.

"The Crown", serial Netfliksa o losach brytyjskiej rodziny królewskiej, zachwycał widzów przez cztery sezony rewelacyjną obsadą. Zdjęcia do 5. sezonu mają wystartować w lipcu. Jednak brytyjska prasa plotkarska donosi, że twórcy muszą mierzyć się ze sporymi problemami – zwłaszcza w kwestii doboru aktorów.

The Crown sezon 5: Produkcja nie może znaleźć aktorów?

Tabloid "The Sun" pisał niedawno, że produkcja ma problem ze znalezieniem aktora, który zagra księcia Andrzeja. Przeszkód związanych z castingami jest więcej. Mowa m.in. o księciu Harrym – według "The Sun" twórcy wciąż nie znaleźli nikogo do roli młodego księcia, ponieważ brakuje rudowłosych aktorów. Możliwe więc, że wzięte zostanie pod uwagę farbowanie. W 5. sezonie "The Crown" będziemy oglądać Harry'ego w wieku od 6 do 13 lat, aż do tragicznej śmierci księżnej Diany.

Ekipa "The Crown" wcześniej zaprzeczała plotkom o problemach i odniosła się złośliwego wytknięcia, że Netflix szuka aktorów za pomocą agencji castingowych.

– Nie ma żadnego problemu z obsadzeniem jakiejkolwiek roli w 5. sezonie "The Crown", a reklamowanie produkcji w Spotlight jest normalną praktyką – skomentowała rzeczniczka "The Crown" w Deadline.

the crown sezon 5 problem casting

"The Crown" (Fot. Netflix)

W ostatnim wywiadzie dyrektor castingowy Robert Sterne podkreślił, że wybór aktorów jest ważny dla istoty całego serialu.

– Zawsze mieliśmy ambicję, by stworzyć sześć sezonów i by każdy z nich obejmował dekadę. Dlatego potrzebowaliśmy dość dużej skali czasowej. Czuliśmy, że prostetyki, pojawiające się choćby od czasu do czasu, przeszkadzałyby w opowiadaniu historii. Dlatego szukamy na całym świecie najlepszych osób do każdej roli, tak by wszystko w równaniu się zgadzało – powiedział.

Co do tej pory wiemy o obsadzie 5. sezonu "The Crown? Elizabeth Debicki zastąpi Emmę Corrin w roli Diany. Do obsady dołączyli również Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Dominic West (książę Karol), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Jonathan Pryce (książę Filip) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles).

Premiery nowych odcinków The Crown możemy spodziewać się w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA