"Lucyfer" powrócił i znów jest nie do pokonania. 10 najpopularniejszych seriali czerwca na Netflix Polska

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

W polskim top 10 Netfliksa znów duże zmiany. "Lucyfer" wrócił i jest niepokonany, ale to nie znaczy, że zapomnieliśmy o "Lupinie". Jakie jeszcze seriale oglądaliśmy w czerwcu?

Które seriale rządziły w czerwcu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Na pozycję lidera po dłuższej nieobecności powraca "Lucyfer", który wygrywa z francuskim hitem platformy – "Lupinem".

10. Black Space – 53 punkty

Izraelskie seriale zdobywają coraz więcej fanów nad Wisłą. "Black Space" to najnowszy hit z tego kraju – kryminał, w którym oglądamy, jak niepokorny i niekonwencjonalny detektyw prowadzi śledztwo w sprawie popełnionej w liceum masakry. Sprawa jest o tyle specyficzna, że zamaskowani bandyci mieli na sobie maski jednorożców.

9. Kto zabił Sarę? – 92 punkty

"Kto zabił Sarę?" wciąż trzyma się mocno i skutecznie unika odpowiedzi na pytanie postawione w tytule. Ale pytań po 2. sezonie serialu mamy znacznie więcej, np. czy Sara naprawdę nie żyje? Kto tak naprawdę pociąga za sznurki? I czy Alex prowadzi jakiekolwiek śledztwo?

8. Katla – 93 punkty

"Katla" to najnowszy serial twórcy "W pułapce". Rzecz się dzieje w spokojnym islandzkim miasteczku Vik rok po erupcji podlodowcowego wulkanu, który wciąż jest aktywny. Podczas gdy ludzie ewakuują się z okolicy, spod topniejącego lodu zaczynają się wyłaniać tajemnicze elementy z czasów prehistorycznych. Jesteście ciekawi naszej opinii? Zajrzyjcie tutaj.

7. Ragnarok – 103 punkty

Norweski serial "Ragnarok" wrócił z 2. sezonem, w którym rozpoczęła się nowa bitwa – bogowie przeciwko gigantom. I przegrał tylko o włos z hiszpańskim hitem o bogatej młodzieży.

6. Szkoła dla elity – 116 punktów

"Szkoła dla elity" nie wygrała tego rankingu prawdopodobnie tylko dlatego, że wróciła dopiero pod koniec czerwca. Fani rzucili się sprawdzać, kim są nowi bohaterowie, których zagrali Andrés Velencoso, Manu Rios, Carla Díaz, Martina Cariddi, Pol Granch i Diego Martín – i jak wpasowali się oni w specyficzny światek Las Encinas. 5. sezon już jest zamówiony i świetnie, bo wciąż mamy mnóstwo pytań!

5. Archiwista – 123 punkty

Niemal każdy serial TVP to murowany hit na polskim Netfliksie. "Archiwista" to produkcja z 2020 roku, inspirowana prawdziwymi nierozwiązanymi sprawami. Jej bohaterem jest Henryk Mikos (w tej roli Henryk Talar), emerytowany policyjny archiwista, który z pomocą dwójki młodych policjantów postanawia rozwiązać umorzone przed laty sprawy.

4. Łasuch – 144 punkty

"Łasuch", czyli apokalipsa na słodko. Postapokaliptyczna opowieść o chłopcu-jelonku (w tej roli świetny Christian Convery), który wyrusza na niezwykłą przygodę w zniszczonym przez wirusa świecie, zdobyła w czerwcu mnóstwo fanów i nie ukrywamy, że my też jesteśmy w tym gronie – przeczytajcie naszą recenzję.

3. Psi patrol – 151 punktów

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Trzecie miejsce bez zmian: "Psi patrol" wciąż trzyma się bardzo mocno, mimo że wszystkie dzieci oglądały go już co najmniej trzy razy.

2. Lupin – 174 punkty

Nasz ulubiony francuski złodziejaszek powrócił, ukradł naszyjnik "Damie z gronostajem" i dokończył rozgrywkę z Hubertem Pellegrinim – ale wygrać tego zestawienia nie zdołał. "Lupin" tym razem na drugim miejscu.

1. Lucyfer – 249 punktów

Pierwsze miejsce nie zaskakuje, bo "Lucyfer" to chyba najpopularniejszy – obok "Stranger Things" i "Wiedźmina" – serial Netliksa. Nic dziwnego, że Netflix nie chce go jeszcze kończyć i zamówił finałowy 6. sezon. A my oczywiście mamy mnóstwo pytań, np. o nowe moce Lucyfera i jego związek z Chloe.

REKLAMA