"Dexter" – zwiastun i data premiery nowego sezonu. Zupełnie inny klimat, ale Mroczny Pasażer i tak powróci

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Showtime zaprezentował zwiastun nieformalnego 9. sezonu "Dextera" o podtytule "New Blood". Choć wszystko się zmieniło, pewne nawyki Dexa za chwilę powrócą. Kiedy premiera?

Na tegorocznym Comic-Con@Home był obecny także "Dexter", kultowy serial telewizji Showtime, który powraca z nieformalnym 9. sezonem aka serią limitowaną zatytułowaną "Dexter: New Blood". Jest już dostępny pełny zwiastun, oficjalnie też potwierdzono to, co wcześniej zdradził odtwórca głównej roli Michael C. Hall: amerykańska premiera będzie miała miejsce w niedzielę 7 listopada.

Dexter sezon 9 – zwiastun i data premiery

Zwiastun 10-odcinkowej serii limitowanej pokazuje Dextera Morgana w nowym otoczeniu. Akcja przeniesie się z Miami do północnej części stanu Nowy Jork, do fikcyjnego miasteczka Iron Lake. Dex będzie udawać niejakiego Jima Lindsaya, sprzedawcę w fikcyjnym Fred's Fish & Game. W zwiastunie nie brak sympatycznych małomiasteczkowych scen, dowiadujemy się, że Dexter chodzi na terapię i umawia się z szefową lokalnej policji (Julia Jones, "The Mandalorian"), ale Mroczny Pasażer wciąż mu towarzyszy. "Możesz ukryć się przed przeszłością, ale nie możesz uciec".

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). Julia Jones wciela się w pierwszą jako szefową lokalnej policji, która jest rdzenną Amerykanką. W obsadzie są także m.in. Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także zapasów w szkole średniej, Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi, oraz Johnny Sequoyah ("Believe") i Jack Alcott ("The Good Lord Bird").

Ale powrócą też starzy znajomi z Miami: krótki występ zaliczy John Lithgow jako Trinity Killer, czarny charakter z 4. sezonu "Dextera". Powróci również Jennifer Carpenter jako Debra Morgan, siostra głównego bohatera. Prawdopodobnie zobaczymy także Harrisona, nastoletniego już syna Dexa. Nie pojawi się za to Rita.

Produkcję "Dexter: New Blood" prowadzi Clyde Phillips, twórca "Dextera" i showrunner pierwszych czterech sezonów oryginalnej serii. Zdjęcia do serialu wciąż jeszcze trwają w Massachusetts.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA