Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na nowego "Dextera"? Twórca serialu mówi, jakie sceny trzeba było zmienić

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

"Dexter: New Blood" powstaje w czasie pandemii COVID-19, co oznacza, że ekipa serialu stanęła przed nowymi wyzwaniami. Czy "Dexter" będzie wyglądać inaczej z powodu obostrzeń sanitarnych?

"Dexter" powróci tej jesieni z 10-odcinkową serią limitowaną "New Blood", w której zobaczymy tytułowego seryjnego mordercę w nowym miejscu i w zupełnie innych klimatach.

Dexter – jak pandemia wpłynęła na nowy sezon?

Ale zamiana słonecznego Miami na śnieżne Massachusetts to nie jedyna nowość dla ekipy serialu – warto pamiętać, że nowy "Dexter" jest kręcony w czasie pandemii, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. O tym, jak bardzo to wpłynęło na to, co zobaczymy na ekranie, opowiadał podczas wirtualnego Comic-Conu Clyde Phillips, showrunner serialu. Jak zdradził, problem mają głównie reżyserzy, zmuszeni do kombinowania, jak nakręcić to, co jest w scenariuszu.

– Na scenariusze [pandemia] wpłynęła tylko nieznacznie. Myślę, że mogła trochę wpłynąć na reżyserów, bo czasami kiedy chcemy zrobić scenę za pomocą dwóch kamer, co powoduje, że jest za dużo ludzi w pomieszczeniu i nie możemy tego zrobić, to spowalnia pracę albo czynią ją trudniejszą dla reżyserów – powiedział Phillips.

Zdjęcia do nowego "Dextera" powstają w miasteczku Shelburne Falls w stanie Massachusetts. Jak dodał twórca, problematyczne są wszelkie sceny zbiorowe.

– Były też pewne sceny zbiorowe, które musieliśmy przerobić. Na przykład był duży kościół, scena bożonarodzeniowa w kościele, którą musieliśmy przepisać, ponieważ nie mogliśmy umieścić za dużo ludzi w tym samym pomieszczeniu w tym samym czasie. I kilka innych scen, które pojawią się, jak ludzie będą oglądać serial – opowiadał showrunner.

Dexter – o czym będzie nowy sezon serialu?

Akcja "Dextera" przeniesie się z Miami do północnej części stanu Nowy Jork, do fikcyjnego miasteczka Iron Lake. Dexter Morgan (Michael C. Hall) będzie ukrywać się pod przybranym nazwiskiem i pracować jako sprzedawca w fikcyjnym Fred's Fish & Game oraz umawiać się z szefową lokalnej policji (Julia Jones, "The Mandalorian").

Dexter New Blood pandemia

Rolę głównego antagonisty Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). W obsadzie są także m.in. Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także zapasów w szkole średniej, Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi, oraz Johnny Sequoyah ("Believe") i Jack Alcott ("The Good Lord Bird").

Ale powrócą też starzy znajomi z Miami: krótki występ zaliczy John Lithgow jako Trinity Killer, czarny charakter z 4. sezonu "Dextera". Powróci również Jennifer Carpenter jako Debra Morgan, siostra głównego bohatera. Prawdopodobnie zobaczymy także Harrisona, nastoletniego już syna Dexa. Nie pojawi się za to Rita.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA