Czemu Dexter przeniósł się do małego miasteczka? Michael C. Hall wyjaśnia zmianę klimatu w nowej serii

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

Czy małe miasteczko to bezpieczne miejsce dla kogoś, kto ukrywa swoje prawdziwe ja, tak jak Dexter? Michael C. Hall wyjaśnia, czemu w "Dexter: New Blood" będzie takie a nie inne otoczenie.

"Dexter" powraca, ale w nowej serii główny bohater nie będzie już kryminologiem pracującym dla policji z Miami. Nie będzie też drwalem z Oregonu. Miejscem akcji będzie małe miasteczko Iron Lake w północnej części stanu Nowy Jork, gdzie Dexter Morgan (Michael C. Hall) będzie funkcjonować pod przybranym nazwiskiem – Jim Lindsay, skromny pracownik fikcyjnego sklepu Fred's Fish & Game.

Dexter: New Blood – Michael C. Hall o miejscu akcji

Skąd taka a nie inna zmiana? Czy to aby na pewno bezpieczne miejsce dla kogoś, kto chce się ukryć? A może właśnie o to chodzi, że trudno się ukryć i trudno też mordować ludzi w takim miejscu? Czy Dexter chciał zamieszkać w miejscu, gdzie będzie zmuszony kontrolować swoje mroczne zapędy? Na te pytania odpowiedział podczas tegorocznego Comic-Conu sam Michael C. Hall.

– Tak, myślę, że trudno na to odpowiedzieć bez zdradzania różnych rzeczy. Ale – wracając do tego, jak serial się skończył – myślę, że widzimy, jak Dexter dokonał wyboru, by udać się na swego rodzaju narzucone samemu sobie wygnanie. I myślę, że on odprawia bardzo, bardzo długą, przedłużającą się pokutę za ludzi, którzy zmarli i byli mu bliscy, i nie mieli zostać ofiarami z powodu tego, jak on żył – powiedział aktor (via Screen Rant).

Michael C. Hall przyznał, że abstynencja od zabijania to może być dobry trop.

– Jeśli chodzi o abstynencję, to ja sobie wyobrażałem to tak, że być może Dexter ćwiczy siłę swojej powściągliwości, a jego zdolność do powstrzymania się od robienia tego staje się czymś, na czym skupia się jak na swego rodzaju nowej mocy. To jedyny sposób, w jaki mogę sobie wyobrazić, że on żyje bez zabijania – jeśli faktycznie nie zabija. Ale tak, myślę, że wybranie życia w środowisku, które nie jest pełne potencjalnych ofiar, może wskazywać, że on próbuje tak zrobić. Ma nadzieję, że się powstrzyma – powiedział aktor.

Dexter: New Blood – obsada. Kto wróci do serialu?

Nawet jeśli ta teoria jest słuszna, prędzej czy później coś pójdzie nie tak, bo Mroczny Pasażer nie opuścił Dextera. Nowego antagonistę Dexa, Kurta Caldwella, właściciela postoju ciężarówek i nieoficjalnego burmistrza Iron Lake, zagra Clancy Brown ("Carnivale", "Billions"). Julia Jones wcieli się w pierwszą szefową lokalnej policji, która jest rdzenną Amerykanką. W obsadzie są też m.in. Alano Miller ("Jane the Virgin") jako sierżant policji, który uczy także zapasów w szkole średniej, Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") jako autorka podcastu, która znajdzie się w centrum intrygi, oraz Johnny Sequoyah ("Believe") i Jack Alcott ("The Good Lord Bird").

Dexter: New Blood spoilery

Ale powrócą także starzy znajomi z Miami: krótki występ zaliczy John Lithgow jako Trinity Killer, czarny charakter z 4. sezonu "Dextera". Powróci również Jennifer Carpenter jako Debra Morgan, siostra głównego bohatera. Prawdopodobnie zobaczymy także Harrisona, nastoletniego już syna Dexa. Nie pojawi się za to Rita.

Zdjęcia do nowego "Dextera" zakończyły się w zeszłym tygodniu w Massachusetts. Produkcję "Dexter: New Blood" poprowadził Clyde Phillips, twórca "Dextera" i showrunner pierwszych czterech sezonów oryginalnej serii.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA