Jamie zdradzi Claire w 6. sezonie "Outlandera"? Nowe odcinki mają być poważną próbą dla zakochanych

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" powróci z 6. sezonem dopiero w przyszłym roku. Zarówno twórcy i obsada zdradzają, że będzie na co czekać, a fani mają kolejne teorie. Czy dojdzie do zdrady? Możliwe spoilery!

Fani "Outlandera" muszą wykazać się cierpliwością. Serial to jedna z produkcji poszkodowanych przez pandemię – utrudnione były  wszelkie sceny miłosnych zbliżeń, a stacja Starz ogłosiła, że nowe odcinki zobaczymy dopiero w przyszłym roku i będzie ich tylko osiem. Czego możemy się spodziewać? Portal Showbiz Cheat Sheet przedstawił jedną z możliwości.

Outlander sezon 6: Czy Jamie zdradzi Claire?

Twórcy już wcześniej sugerowali, że nowy sezon będzie zawierać emocjonalne i traumatyczne sceny. Wiadomo także, że poznamy nowych bohaterów – rodzinę Christie. W książce Diany Gabaldon "Tchnienie śniegu i popiołu", na której bazuje szósta seria, to właśnie te postacie namieszały w życiu Jamiego (Sam Heughan) i Claire (Caitriona Balfe).

Rodzina Chirstie – Tom (Mark Lewis Jones) wraz z  synem Allanem (Alexander Vlahos) i córką Malvą (Jessica Reynolds) – przyjeżdża do Karoliny Północnej z powodu oferty Jamiego, aby pomóc byłym więźniom Ardsmuir. W książkach Malva stała się praktykantką Claire i obie kobiety szybko połączyła relacja na wzór matki i córki. Wszystko zmienia się, gdy dziewczyna wyznaje, że jest w ciąży i przysięga, że jest to dziecko Jamiego.

Outlander sezon 6

"Outlander" (Fot. Starz)

Jeśli twórcy podążą tropem książek, to fani relacji Jamiego i Claire będą mogli odetchnąć z ulgą – w oryginale żadna zdrada nie miała miejsca. Istnieje jednak możliwość, że scenarzyści postanowią inaczej. Twórcy podkreślali, że 6. sezon będzie prawdziwą próbą dla zakochanych.

– Z pewnością w tym sezonie przeżyjemy naprawdę wiele. To są bardzo traumatyczne i bardzo emocjonalne czasy. To trudny sezon dla Claire i Jamiego, i dla wszystkich – powiedzieli producenci w oficjalnym podcaście serialu (via Winter Is Coming).

A co dzieje się u aktorów? Sam Heughan opowiedział ostatnio, jakim ogromnym wyzwaniem była praca w czasie pandemii, zaś Caitriona Balfe poinformowała fanów na Instagramie, że właśnie została matką.

"Outlander" ma już zamówiony 7. sezon, który opierać się będzie na książce "Kość z kości".

Outlander sezon 6 – premiera w 2022 roku

REKLAMA