Twórca "Euforii" zapowiada brutalny 2. sezon i zdradza, jak wiele różni Zendayę od jej bohaterki z serialu

"Euforia" (Fot. HBO)

Trwają prace na planie 2. sezonu "Euforii". W serialu nie brakuje mocnych wydarzeń i kontrowersyjnych scen. Jak radzi sobie z nimi Zendaya? Sam Levinson nie szczędził pochwał!

Zdjęcia do 2. sezonu "Euforii" zostały wznowione wiosną tego roku, po tym jak pandemia opóźniła prace na planie. Stacja w międzyczasie zaprezentowała dwa specjalne odcinki. Co czeka nas dalej? Zendaya określiła 2. sezon jako niezwykle brutalny, a twórca serialu to potwierdził.

Euforia sezon 2: Sam Levinson wychwala Zendayę

W rozmowie z brytyjskim Vogue Sam Levison również określił 2. sezon jako brutalny oraz zdradził, jaka jest Zendaya na planie serialu – i jak bardzo różni się od swojej bohaterki:

– To brutalny sezon, a najbardziej kocham w Z to, że potrafi udać się w takie mroczne miejsca, a potem, gdy tylko krzyczę "cięcie!", siedzi za monitorem, je sernik z Cheesecake Factory i opowiada dowcipy. Jest jak rodzina. Cały dzień gadamy jak najęci. Rozmawiamy o serialu, bohaterach, życiu, filmach, polityce. Jest jedną z najbardziej trzymających się ziemi osób, jakie znam.

Aktorka także jest zadowolona ze współpracy z Levinsonem. Zendaya powiedziała, że dzięki przeszłości twórcy – "Euforia" zawiera wątki autobiograficzne Levinsona – zaczęła wierzyć, że dla Rue również istnieje nadzieja na wyjście z mroku.

– [Jestem] najbardziej trzeźwą osobą, jaką można poprosić o zagranie tej roli. Mogę zrozumieć to wszystko tylko do pewnego stopnia, a potem muszę się oprzeć na Samie. On był uzależniony przez wiele lat jako nastolatek. A od 19. roku życia jest czysty. To jest rzecz, która daje mi nadzieję. Kiedy mamy całe to naprawdę mroczne g*wno – szczególnie ten sezon łamie mi serce, jeśli chodzi o Rue - pojawia się promyk nadziei, bo wiem, że ona jest wersją Sama – powiedziała.

O 2. sezonie wypowiadali się także inni aktorzy. Jacob Elordi, czyli serialowy Nate zapowiedział, że 2. sezon będzie mocno różnić się od poprzedniego. Z kolei Colman Domingo (Ali) stwierdził, że nowa seria jest jak bolesna rana.

HBO zapowiadało już seriale na jesień – wśród m.in. "Sukcesja", "Niepewne" i "Pohamuj entuzjazm". "Euforii" na tej liście na razie brakuje. Jest jednak nadzieja, że nie będziemy długo czekać na nowe odcinki. Sam Levinson wcześniej mówił, że liczy, iż premiera 2. sezonu będzie mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Euforia dostępna jest na HBO GO

REKLAMA