Gillian Anderson kontra absurdalne pytanie o Margaret Thatcher. Gwiazda "The Crown" wybrnęła koncertowo

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" to rekordzista ostatniego rozdania nagród Emmy. Za kulisami nie zabrakło wywiadów z gwiazdami. Zobaczcie, jak Gillian Anderson poradziła sobie z niecodziennym pytaniem.

"The Crown" na tegorocznym rozdaniu Emmy przyniosło Gillian Anderson statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym  (tu znajdziecie listę zwycięzców Emmy 2021). Aktorka wcieliła się w postać kontrowersyjnej polityczki Margaret Thatcher. Podczas wywiadów za kulisami Anderson została zapytana o nietypową rzecz związaną z nagrodzoną kreacją.

Emmy 2021 – Gillian Anderson vs pytanie o Thatcher

Jak poinformował Uproxx, aktorka została zaskoczona niecodziennym pytaniem przez reporterkę amerykańskiego Urban Radio Networks.

– Gratulacje, uwielbiam cię w tym serialu. Więc, kontynuując ten cały wątek z Margaret Thatcher, pierwsze pytanie brzmi, czy rozmawiałaś z nią w ogóle o tej roli, a po drugie, jak myślisz, dlaczego Ameryce tak długo zajęło zdobycie kobiecego przywódcy? – padło pytanie.

W pytaniu nie byłoby nic niecodziennego, gdyby nie to, że Margaret Thatcher zmarła w 2013 roku. Przypomnijmy – "The Crown" zadebiutowało w 2014 roku, a Thatcher pojawiła się w 4. sezonie, czyli w 2020 roku. Gillian Anderson nie straciła rezonu i zgrabnie odparła, że "nie rozmawiała z Margaret", taktownie nie wspominając, że polityczka już dawno nie żyje.

The Crown sezon 5 – nowa obsada serialu

Od lipca trwają zdjęcia do 5. sezonu "The Crown". Zmieni się cała obsada serialu – mieliśmy okazję zobaczyć już Imeldę Staunton jako królową Elżbietę oraz Elizabeth Debicki i Dominica Westa w rolach Diany i Karola.

W 5. sezonie zobaczymy także m.in. Lesley Manville ("Mum") jako księżniczkę Małgorzatę i Jonathana Pryce'a ("Gra o tron") w roli księcia Filipa. W obsadzie jest również m.in. Olivia Williams ("Odpowiednik") jako Camilla Parker-Bowles i Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major.

Netflix na razie nie podał choćby przybliżonej daty premiery nowych odcinków, ale wszystko wskazuje na to, że zobaczymy je dopiero w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA