Michael C. Hall opowiada o powrocie do roli sprzed lat. Aktor ciągle czuł obecność Dextera Morgana

"Dexter: New Blood" (Fot. Seacia Pavao/Showtime)

Michael C. Hall zyskał grono fanów dzięki roli seryjnego mordercy. Teraz aktor powróci do roli po niemal dekadzie i jak mówi – "Dexter" nigdy go nie opuścił.

Oryginalny "Dexter" liczył osiem sezonów, a Michael C. Hall wielu kojarzy się przede wszystkim z rolą seryjnego mordercy. Po prawie dekadzie od finału aktor powróci w roli Dextera w serialu limitowanym "Dexter: New Blood" stacji Showtime.

Dexter: Michael C. Hall opowiada o powrocie do roli

Jak donosi Uproxx, aktor opowiadał o powrocie do roli w nowym nagraniu zza kulis serialu. Michael C.Hall nie ukrywa, że ponowne wcielenie się w Dextera po tylu latach był niezwykłym doświadczeniem.

– To szalona propozycja, powrót do postaci po prawie dekadzie. To jak odkrywanie, że osoba, o której myślałeś, że odłożyłeś ją na bok, była tam przez cały czas, śniąc gdzieś daleko, a ty po prostu włączasz kamery z powrotem – powiedział.

Michael C. Hall przez osiem lat pracy nad "Dexterem" był także narratorem serialu i wypowiadał głośno jego najskrytsze myśli, co pozwalało "wejść" w głąb umysłu bohatera. Jak przyznał, granica pomiędzy nim a jego bohaterem bywa naprawdę cienka:

– Jak Michael postrzega Dextera? Myślę, że równie dobrze można by odpowiedzieć, jaki jest stosunek Dextera do Michaela. Spędziłem tyle czasu udając, że nim jestem... To znaczy, nie jestem szalony, nie sądzę, że on jest mną. Nie sądzę też, żeby on myślał, że jest mną. Im bardziej on robi to, co do niego należy, tym bardziej terapeutyczne i oczyszczające jest filmowanie tego. Praca polega na tym, aby zejść mu z drogi, nie myśleć o tym zbyt wiele i po prostu odkręcić kurek z napisem "Dexter" i pozwolić mu płynąć.

W czasach największej popularności "Dextera" o granicy pomiędzy aktorem a postacią zdawali się zapominać niektórzy widzowie serialu. Aktor wspomniał, że podpisywał noże na prośbę fanów, do czasu aż zdał sobie sprawę, że może to być dla niego niebezpieczne.

Dexter: New Blood – opis i obsada serialu

Akcja "Dexter: New Blood" nie będzie rozgrywać się już w Miami, tylko w górskim miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork. Dexter prowadzi tam spokojne życie pod nazwiskiem Jim Lindsey, prowadzi sklep Fred's Fish & Game i umawia się z szefową policji (Julia Jones, "The Mandalorian"). Głównym antagonistą w tym sezonie będzie właściciel postoju ciężarówek i nieoficjalny burmistrz Iron Lake (Clancy Brown, "Billions").

Dexter Michael C.Hall

"Dexter: New Blood" (Fot. Showtime)

W obsadzie zobaczymy także m.in. Alano Millera ("Jane the Virgin"), Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") oraz Johnny'ego Sequoyah ("Believe"). Z dawnej ekipy pojawią się Jennifer Carpenter jako Debra i John Lithgow jako Trinity Killer, powróci także syn Dextera, Harrison, teraz już nastoletni – zagra go Jack Alcott ("The Good Lord Bird").

Zwiastun sugeruje, że Dexter ponownie chwyci za noże i nie będziemy się nudzić. Jakie odcinki warto przypomnieć sobie przed seansem? Michael C. Hall wskazał czwórkę swoich faworytów.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA