Rami Malek i Pete Davidson w amerykańskiej wersji "Squid Game" – zobaczcie parodię "Saturday Night Live"

"Saturday Night Live" (Fot. NBC)

Czy gdyby powstała amerykańska wersja "Squid Game", oglądalibyśmy w niej śpiewających smutnych kowbojów? Zobaczcie Ramiego Maleka i Pete'a Davidsona w parodii koreańskiego hitu.

Fenomen "Squid Game" dotarł do "Saturday Night Live", najpopularniejszego amerykańskiego programu satyrycznego. We wczorajszym odcinku SNL zmiksowało koreański hit z klimatami jak z Teksasu, dodając do tego świetnych wykonawców.

Pete Davidson i Rami Malek w parodii Squid Game

Pete Davidson i prowadzący odcinek aktor Rami Malek ("Mr. Robot") zagrali duet spłukanych kowbojów, śpiewających smutną piosenkę w rytmie country. Panowie mają problemy w gruncie rzeczy podobne co Seong Gi-hun i spółka – długi, rozwody, utracone zwierzątka domowe itp. – a lek na to jest jest tylko jeden. "Guess I gotta play the Squid Gaaaame" – śpiewają Davidson i Malek, wchodząc do świata jak z serialu Netfliksa. Nie brakuje bezpośrednich odniesień do serialu, począwszy od koszmarnej lalki, a skończywszy na czerwonych włosach z finału.

Podczas gdy fenomen "Squid Game" zatacza coraz szersze kręgi, Netflix już oficjalnie cieszy się z rekordu. Koreański serial obejrzało 111 mln widzów z całego świata w ciągu pierwszych czterech tygodni, co jest najlepszym wynikiem w historii platformy – serial pobił "Bridgertonów" (82 mln), "Lupina" (76 mln), "Wiedźmina" (76 mln) czy "Sex/Life" (67 mln).

Zamówienia na 2. sezon wciąż nie ma, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu – nawet jeśli twórca podchodził początkowo sceptycznie do kontynuacji. Pomysłów na ciąg dalszy jest mnóstwo – zobaczcie 10 pytań, jakie mamy po finale.

Squid Game jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA