O czym będzie 2. sezon "Squid Game"? 10 pytań, na które będą musiały odpowiedzieć nowe odcinki

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" doprowadził całą historię do końca, ale nie znaczy to, że nie pozostawił widzów z wieloma palącymi pytaniami. A wiele z nich mogłoby zapełnić fabułę 2. sezonu.

Co prawda kontynuacja "Squid Game" nie została jeszcze potwierdzona, ale wydaje się to tylko kwestią czasu. Po początkowych wahaniach reżyser podzielił się ewentualnym pomysłem na 2. sezon "Squid Game". Samemu Netfliksowi także zależy na kontynuacji serialu, który już oficjalnie jest największym hitem w historii platformy, oglądanym przez ponad 100 mln widzów. Szansa, że dostaniemy odpowiedzi na poniższe pytania, staje się coraz bardziej realna.

Czy rekruter do Squid Game jest tylko jeden?

Squid Game sezon 2 co się wydarzy

"Squid Game" (Fot. Netflix)

W serialu widzieliśmy tylko jednego mężczyznę, zajmującego się rekrutowaniem graczy i za każdym razem grał on w Ddakji. Kim jest ten mężczyzna? I czy tylko on zajmuje się rekrutacją zawodników? Czy może takich osób jest więcej i mają wyznaczone terytoria działania? Na chwilę obecną rekruter wydaje się być jak tajemnicza zjawa, która pojawia się przy odpowiednich kandydatach.

Co stało się z graczami, którzy nie powrócili?

Nie wszyscy gracze postanowili wrócić i walczyć o wielką wygraną. Co się z nimi stało? Czy są obserwowani? Czy próbowali zgłosić sprawę na policję? A może zostali wyeliminowani, aby zmniejszyć ryzyko ujawnienia tych dziwnych rozgrywek dla bogaczy? Trudno sobie wyobrazić, aby organizatorzy po prostu zostawili ich samym sobie.

Kto zastąpi Oh Il-nama w roli gospodarza?

Squid Game sezon 2 o czym będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" kończy się śmiercią zawodnika nr 001, a tym samym głównego gospodarza tego makabrycznego show. Wydawać by się mogło, że naturalnym zastępcą będzie Lider (Lee Byung-hun), ale tak naprawdę nie wiemy nic o skomplikowanej strukturze, jaka stoi za organizacją Squid Game. Czy właścicielem całości może stać się teraz jeden z VIP-ów? W końcu konkluzja serialu jasno mówiła, że to znudzeni ludzie, którzy mają za dużo pieniędzy. Posiadanie na własność takiej instytucji musi się wydawać dla nich ekscytujące.

Nie mniej ważną zagadką jest, kim był strażnik, który tylko udawał, że zabił Oh Il-nama (Oh Yeong-su) podczas gry. Czy był nim sam Lider? Wydaje się przecież, że nikt poza nim nie znał tożsamości założyciela Squid Game.

Czy Squid Game zawsze może wygrać tylko jedna osoba?

Przez długi czas bohaterowie planowali, że wygrają drużynowo i podzielą się pieniędzmi. Jednak wyniki z poprzednich lat pokazały, że zwycięzca zawsze był tylko jeden. Co by się stało, gdyby do finałowej gry przeszło kilka osób i rozegrana byłaby drużynowo? Czy wtedy zmuszono by zwycięską drużynę do walki między sobą, czy może przewidziane są dogrywki?

Squid Game – jak zatrudniani są pracownicy?

Squid Game sezon 2 o czym będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Serial zupełnie nie pochylił się nad pracownikami, których zadaniem było nie tylko utrzymanie porządku, ale także zabijanie uczestników. Jak zostali zwerbowani do takiej pracy? Wiemy, że część z nich bezdusznie dorabiała na sprzedaży organów, pozostali jednak grzecznie wracali do swoich pokoi. Byli także dokładnie obserwowani, co pokazuje, że Lider nie ma do nich zaufania. A może pracownicy są w tak samo złej sytuacji finansowej jak gracze i dlatego są gotowi zrobić absolutnie wszystko?

Czy rodziny dowiadują się o śmierci bliskich?

Squid Game sezon 2 co się wydarzy

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Wiemy, że w przypadku rezygnacji z gry rodziny nieżyjących uczestników dostają rekompensatę finansową o wartości jednego gracza. Ale wszystko wskazuje na to, że gra zawsze jest doprowadzana do końca – a jak wiemy, zwłoki graczy są spalane w piecach i nigdzie nie było widać nawet najmniejszej próby pochowania ich prochów. Finał pokazał także nieświadomą matkę Cho Sang-woo (Park Hae-soo), która nie wie, co stało się z jej synem.

A jeżeli rodziny nie dowiadują się o śmierci swoich bliskich, to dlaczego władze nigdy nie zwróciły uwagi na regularne zaginięcia podobnej liczby osób w krótkim odstępie czasu? Rok w rok?

Kim są goście VIP oglądający Squid Game?

Tożsamość gości VIP jest owiana tajemnicą. Nie wiemy, jak się nazywają, co robią, czy są np. znanymi postaciami w świecie biznesu? A może to znudzone bogactwem sławy? I jak dowiedzieli się o grze? Jak zostali do niej wybrani? Przecież wstęp do takiego widowiska musi być ograniczony do najbardziej zaufanych osób.

Squid Game – jak brat Jun-Ho został Liderem?

squid game sezon 2 o czym będzie lider

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Liderem, dbającym by wszystko poszło gładko i sprawnie, okazał się brat Jun-Ho. Jest on prawdopodobnie jedyną osobą, która wie o grze absolutnie wszystko. Ale jak znalazł się na tej pozycji? Przecież już wygrał jedne zawody, stał się niezwykle bogatym człowiekiem i mógłby żyć wygodnie do końca życia, nie robiąc absolutnie nic. Jak więc znalazł się na pozycji głównego, nieczułego kata tego systemu?

Squid Game sezon 2 – czy Hwang Jun-Ho przeżył?

Jeżeli 2. sezon powstanie, przeżycie Hwang Jun-Ho (Wi Ha-Joon) może być kluczowe dla rozwoju dalszej fabuły. Nie jest przecież powiedziane, że Lider celował tak, by zabić – choć sam upadek z wysokości mógł już być śmiertelny dla Hwang Jun-Ho. A jeżeli śledczy nie żyje, to co stało się z przesyłanymi przez niego informacjami? Czy policja zareaguje? Nawet jeżeli nie dostali wszystkich niezbędnych informacji, powinni przynajmniej wszcząć śledztwo w sprawie zaginięcia jednego z detektywów. Wydaje się jednak, że konfrontacja Hwang Jun-Ho z Liderem byłaby istotnym punktem w dalszej fabule.

Squid Game sezon 2 – jaki ma plan Seong Gi-Hun?

Squid Game sezon 2 o czym będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Seong Gi-Hun (Lee Jung-jae) zrezygnował z odwiedzenia córki w USA i można uznać, że poszedł drogą zemsty, chcąc zniszczyć całą strukturę Squid Game. Ale pomimo że wygrał zawody, wie zatrważająco mało o jej funkcjonowaniu, by móc faktycznie przygotować jakiś konkretny plan. Nie ma także żadnych dowodów, które mogłyby poprzeć jego historię. A jego jedyne źródło informacji, Oh Il-nam, nie żyje.

Co więc zamierza Seong Gi-Hun? Czy chce powrócić do gry? Może ma zamiar zatrudnić się jako jeden z pracowników? Czy może połączy siły z Hwang Jun-Ho (o ile on żyje)? Na te wszystkie pytania może odpowiedzieć tylko 2 sezon "Squid Game".

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA