"Squid Game" to już oficjalnie największy hit w historii Netfliksa. Ponad 100 mln widzów na całym świecie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" pokonało "Bridgertonów", "Dom z papieru" i inne najpopularniejsze seriale Netfliksa. Koreańska produkcja już oficjalnie pobiła rekord oglądalności na platformie.

Kiedy Netflix podał pod koniec września top 10 najpopularniejszych produkcji w historii, pewnym zaskoczeniem była informacja, że koreański serial "Squid Game" za chwilę może je wszystkie pokonać. Teraz te prognozy urzeczywistniły się.

Squid Game to największy hit Netfliksa w historii

Netflix właśnie poinformował, że serial oglądało do tej pory 111 mln osób z całego świata. To znacznie lepszy wynik niż w przypadku "Bridgertonów" (82 mln), "Lupina" (76 mln), "Wiedźmina" (76 mln) czy "Sex/Life" (67 mln). Udało się również przebić 3. sezon "Stranger Things" (67 mln) i 4. sezon "Domu z papieru" (65 mln).

To imponujący wynik, przy czym warto w tym miejscu dodać, że Netflix liczy oglądalność swoich produkcji w sposób, który budzi pewne wątpliwości – wystarczy włączyć dwie minuty, żeby zaliczać się do osób, które obejrzały dany film lub serial.

"Squid Game" miało premierę 17 września. Serial opowiada o osobach, które biorą udział w pokręconej grze survivalowej – 456 uczestników walczy na śmierć i życie o 45,6 mld wonów (czyli ok. 40 mln dolarów), grając w koreańskie gry dla dzieci. Zwycięzca może być tylko jeden, a wszyscy, którzy przegrywają, tracą życie.

Twórcą 9-odcinkowej produkcji jest koreański reżyser Hwang Dong-hyuk ("The Fortress"), który sam napisał i wyreżyserował całość. Główne role grają aktorzy znani z innych koreańskich dram: Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Yeong-su Oh, Wi Ha-Joon, Heo Sung-tae, Anupam Tripathi, Joo-ryeong Kim i modelka Jung Ho-yeon.

Ogromny sukces sprawił, że cały świat pyta o 2. sezon "Squid Game". Twórca z jednej strony mówił, że nie jest pewny, czy to udźwignie, a z drugiej, przyznawał, że pomysłów mu nie brakuje – jest wśród nich opowieść o przeszłości gracza nr 001, ale też rozwinięcie postaci Lidera. Serial oficjalnie nie ma jeszcze zamówienia na 2. sezon, ale władze Netfliksa nie ukrywają, że zależy im na kontynuacji.

Squid Game jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA