Kiernan Shipka ponownie jako Sabrina w 6. sezonie "Riverdale". Aktorka opowiada o swoim powrocie do roli

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Przed nami 6. sezon "Riverdale". Byli kosmici, gangi, teraz pora na wiedźmy. W serialu pojawi się Sabrina Spellman – Kiernan Shipka zdradziła szczegóły powrotu do roli.

6. sezon "Riverdale" rozpocznie się już 17 listopada. Twórcy szykują wielką, pięcioodcinkową premierę o nazwie "Rivervale" – zwiastun pokazał nie tylko rozmowę Betty (Lili Reinhart) i Archiego (KJ Apa) o potencjalnym dziecku, ale także oficjalnie zapowiedział pojawienie się w serialu Sabriny Spellman.

Riverdale: Kiernan Shipka pojawi się jako Sabrina

Kiernan Shipka przez cztery sezony grała główną rolę w serialu "Chilling Adventures of Sabrina". Serial został niespodziewanie skasowany, ale ku radości fanów, Sabrina ponownie pojawi się na naszych ekranach. Z oficjalnego opisu odcinka z Sabriną wiemy, że wiedźma już nie będzie nastoletnia, tylko dwudziestokilkuletnia. Co na ten temat mówi Kiernan Shipka?

– Nie wydaje mi się, żeby to była kwestia bycia młodszą czy starszą. Myślę, że to była kwestia... To było naprawdę interesujące dla mnie, wślizgnąć się z powrotem w jej buty, ponieważ nie byłam nią od dwóch lat. Byłam zaskoczona tym, jak szybko ona przejęła kontrolę. To było jak jazda na rowerze, a z takimi rzeczami nigdy nic nie wiadomo. Nigdy nie było tak, że grałam kogoś, a potem nie grałam, by wrócić i zrobić to ponownie. Więc to była dla mnie nowa rzecz. Nie wiedziałam, jak to będzie wyglądać, ale czułam, że wszystko pasuje jak ulał i było to całkiem fajne – zdradziła w rozmowie z serwisem Comic Book.

riverdale sezon 6 kiernan shipka

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale" oraz "Chilling Adventures of Sabrina" miał ambitny pomysł na crossover, jednak nie doszedł on do skutku. Decyzja Netfliksa o kasacji zaskoczyła nawet Shipkę, która nie ukrywa, że uwielbia postać Sabriny:

– Nie miałam pojęcia, że wracam. Cóż, również kiedy kręciliśmy 4. sezon, nie wiedzieliśmy, że to już ostatni. Więc nie miałam żadnego ostrzeżenia. Idę za ciosem, ale kocham Sabrinę tak bardzo, że za każdym razem, gdy dostanę możliwość zagrania jej, zrobię to.

Postać Sabriny pojawi się w czwartym odcinku 6. sezonu o tytule "The Witching Hour(s)". Nie wiadomo, czy zobaczymy pozostałych mieszkańców Greendale. Nie wiadomo też, w jaki sposób "Riverdale" odniesie się do wydarzeń z finału "Chilling Adventures of Sabrina".

6. sezon Riverdale od 17 listopada na Netfliksie

REKLAMA