Sabrina Spellman pojawi się w 6. sezonie "Riverdale". Kiernan Shipka podzieliła się zdjęciem z planu serialu

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

Twórca "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" nie ukrywa, że od dawna marzy mu się crossover obu seriali. Jego marzenie już niebawem się spełni. Do miasteczka zawita Sabrina Spellman!

W zeszłym sezonie byli kosmici, w nowym będą wiedźmy. "Riverdale" powróci z 6. sezonem już w listopadzie i wszystko wskazuje na to, że pojawią się wątki nadprzyrodzone. Do miasteczka zawita Sabrina Spellman, o czym poinformowała sama Kiernan Shipka.

Riverdale: Kiernan Shipka jako Sabrina w 6. sezonie

Aktorka podzieliła się informacją na swoim profilu na Instagramie. Na zdjęciu widzimy Kiernan Shipkę, siedzącą na krześle z imieniem swojej postaci oraz tytułem "Riverdale".

– Z Greendale do Riverdale. Do zobaczenia w 6. sezonie! – podpisała.

Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner obu seriali, miał ambitny pomysł na crossover, jednak nie doszedł on do skutku z powodu kasacji "Chilling Adventures of Sabrina". Twórca jednak się nie poddał i niedawno zasugerował, że Sabrina pojawi się w Riverdale. Teraz wiemy już oficjalnie, jak będzie wyglądać crossover.

Aguirre-Sacasa podzielił się z fanami oświadczeniem (via TVLine), w którym nie krył swojego podekscytowania:

– Rozmawialiśmy o tym, że Sabrina pojawi się w Riverdale już od 1. sezonu, więc to, że to się w końcu dzieje jako część naszego specjalnego wydarzenia w "Riverdale", jest naprawdę ekscytujące. To także świetne, że ona pojawi się, by pomóc Cheryl Blossom w momencie największej potrzeby. Wszyscy na planie oszaleli – myślę, że fani także oszaleją. To będzie fajne i wyjątkowe – napisał.

Riverdale sezon 6: Opis odcinka z Sabriną

Kiernan Shipka pojawi się jako Sabrina Spellman w czwartym odcinku 6. sezonu o tytule "The Witching Hour(s)". W finale 5. sezonu Cheryl powołała się na wielowiekową klątwę, rzuconą na Riverdale (a zwłaszcza przodków Archiego, Betty i Jugheada) przez jej przodkinię Abigail, gdy została spalona żywcem na stosie. Jak się okazuje, na tym przygoda bohaterki z nadnaturalnymi siłami się nie skończy.

Cheryl rzuca niebezpieczne zaklęcie, które może przekroczyć granicę pomiędzy życiem a śmiercią dla ukochanego członka rodziny Blossom. Na szczęście może liczyć na wsparcie od dwudziestokilkuletniej czarownicy, ikonicznej Sabriny Spellman, ulubienicy wszystkich, która przyjedzie w tym roku z Greendale, z okazji planowanego od lat crossovera – czytamy w oficjalnym opisie.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w crossoverze zobaczymy innych bohaterów z otoczenia Sabriny. Nie wiadomo też, w jaki sposób "Riverdale" odniesie się do wydarzeń z finału "Chilling Adventures of Sabrina" – czy to, że w "Riverdale" wiedźma nie będzie już nastolatką, oznacza, że akcja będzie dziać się po tym finale, a Sabrina znalazła drogę z powrotem do Greendale? Wszystko na to wskazuje.

Co jeszcze czeka nas w 6. sezonie "Riverdale"? Roberto Aguirre-Sacasa zdradził, że przed nami wielkie starcie dobra ze złem i nie wszyscy wyjdą z tego żywi. Ukazała się także pierwsza zapowiedź.

6. sezon Riverdale od 17 listopada na Netfliksie

REKLAMA