Niektóre sceny z 6. sezonu "Outlandera" były kręcone ponownie. Sam Heughan wyjaśnia, dlaczego tak było

"Outlander" (Fot. Starz)

Gdy Caitriona Balfe zdradziła, że powitała na świecie synka, fandom oszalał. Ciąża aktorki wiązała się jednak z komplikacjami na planie. Sam Heughan wyjaśnił, jak wyglądało kręcenie 6. serii.

"Outlander" powróci dopiero w 2022 roku ze składającym się z ośmiu odcinków 6. sezonem. Ekipa "Outlandera" wydawała ogromne pieniądze na pandemiczne zabezpieczenia, jednak prace i tak znacząco się opóźniły. Jak zdradził Sam Heughan, niektóre ze scen były nagrywane kilka razy, ale nie z powodu pandemii.

Outlander sezon 6 – sceny musiały być nagrywane ponownie

Jak podaje Showbiz Cheat Sheet, aktor zdradził parę tajemnic zza kulis podczas Comic-Conu w Chicago. Sam Heughan wyjaśnił, że wiele scen musiało być kręconych ze względu na ciążę Caitriony Balfe:

– Wszyscy wiecie, że moja koleżanka z planu była w ciąży. Gratulacje dla Caitriony. Kiedy [twórcy] się dowiedzieli, musieli naprawdę wszystko poprzestawiać, żebyśmy mogli ją nagrać, zanim zrobi się za duża... a zrobiła się naprawdę duża.

Outlander sezon 6 sam heughan

"Outlander" (Fot. Starz)

Caitriona Balfe była obecna podczas panelu wirtualnie i dodała, że twórcy musieli kręcić pod różnymi kątami, by zakryć brzuch. Heughan wyjawił także, że sceny nagrywane były nie po kolei.

– Ona [Caitriona] spisała się naprawdę dobrze, ale musieliśmy nakręcić kilka odcinków poza kolejnością. Nakręciliśmy pierwszy i trzeci odcinek, potem zabraliśmy się za szósty i siódmy, a następnie przeskoczyliśmy do czwartego i na koniec zrobiliśmy jeszcze parę poprawek.

Serialowy Jamie zdradził, że czasami zapominał o tym, że Balfe jest w ciąży. Na planach zdjęciowych aktorki często noszą sztuczne brzuszki. Aktor nie szczędził koleżance z planu pochwał:

– Ona zrobiła niesamowitą robotę. Musiała nagrywać 6. sezon w ciągu zimy, w czasie COVID-19 i do tego będąc w ciąży.

outlander sezon 6 sam heughan

"Outlander" (Fot. Starz)

Mieliśmy okazję zobaczyć już zwiastun, który zapowiada, że spokój mieszkańców Fraser's Ridge zostanie zakłócony. W sieci pojawił się również fragment scenariusza. Czy Jamie i Claire przetrwają trudną sytuację? Tego dopiero się dowiemy.

6. sezon "Outlandera" zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Serial otrzymał także zamówienie na kolejną serię. Ma ona liczyć aż 16 odcinków i opierać się na książce "Kość z kości" Diany Gabaldon.

Outlander sezon 6 – premiera w 2022 roku

REKLAMA