Gorące pocałunki i nowe twisty w 6. serii "Outlandera" – zobaczcie fragment scenariusza 1. odcinka

"Outlander" (Fot. Starz)

Tęsknicie za Jamiem i Claire? Jeśli tak mamy dla was coś specjalnego – w sieci pojawił się fragment scenariusza 6. sezonu, który zapowiada prawdziwy rollecoaster emocji!

"Outlander" powróci dopiero w przyszłym roku. Zwiastun zapowiada, że spokój mieszkańców Fraser's Ridge zostanie zakłócony. A co czeka naszą ulubioną parę? Portal Entertainment Weekly podzielił się fragmentem scenariusza z premierowego odcinka 6. sezonu.

Outlander sezon 6 – przeczytajcie scenę z 1. odcinka

Tematem rozmowy małżonków jest nowo przybyła rodzina Christie, która nieźle namiesza w życiu bohaterów. Jak czytamy, Jamie (Sam Heughan) czuje dyskomfort na myśl o głowie rodziny, Tomie (Mark Lewis Jones), którego zna z więzienia w Ardsmuir. Poważna rozmowa pomiędzy nim a Claire (Caitriona Balfe) szybko nabiera intymnego wydźwięku.

– Claire... Czasem myślę, że jesteś aniołem. Myślę, że Tom otrzymał wiadomość o śmierci żony, gdy byliśmy w Ardsmuir. Ale ty byłaś ze mną w więzieniu. Widziałem cię. Dzięki temu przetrwałem. Zawsze przy mnie jesteś – mówi Jamie.

A Claire pyta, czy anioł zrobiłby to... i to – co jest wyraźną sugestią, że małżonkowie przechodzą od rozmowy do pocałunków.

outlander sezon 6 scenariusz

Poza fragmentem scenariusza, Entertainment Weekly podzieliło się także wypowiedziami producentów serialu. Matthew B. Roberts podkreślił, że już w premierowym odcinku dowiemy się więcej o relacjach pomiędzy Jamiem i Tomem:

– Chcieliśmy po prostu wejść w pierwszy odcinek i od razu dać wam tło tej relacji. Istnieje takie założenie, że wszyscy znajomi Jamiego z Ardsmuir to ludzie, z którymi miał dobre relacje i którzy go podziwiają, a to może nie być prawda.

Parę słów od siebie dodała także Maril Davis. Producentka wypowiedziała się na temat różnicy pomiędzy naszą ulubioną parą a rodziną Christie:

– Nawet przez te 20 lat, kiedy Jamie myślał, że już nigdy nie zobaczy Claire, ona zawsze była jego punktem odniesienia. Tom i jego dzieci nigdy nie mieli tej więzi. Oni wszyscy przybywają do Ridge szukając czegoś – zbawienia, nadziei czy czegokolwiek innego. Nie jestem pewna, czy to znajdą. Jamie i Claire wciąż myślą, że są bezpieczni we Fraser's Ridge, ale w 6. sezonie pytamy: "Co robisz, gdy twój dom obraca się przeciwko tobie?". Zobaczymy, jak to będzie wyglądać na ich własnym podwórku.

Wcześniej aktorzy sugerowali, że w 6. sezonie "Outlandera" nie zabraknie napięć. Sam Heughan powiedział, że Fraser's Ridge znajdzie się na krawędzi, a Caitriona Balfe zapowiedziała emocjonalny rollercoaster z Claire i Malvą Christie (Jessica Reynolds) w rolach głównych.

6. sezon "Outlandera" zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Serial otrzymał także zamówienie na kolejną serię. Ma ona liczyć aż 16 odcinków i opierać się na książce "Kość z kości" Diany Gabaldon.

Outlander sezon 6 – premiera w 2022 roku

REKLAMA