2. sezon "Emily w Paryżu" odniesie się do kontrowersji wokół serialu. Lily Collins zapowiada, że będą zmiany

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

"Emily w Paryżu" to komedia, której oberwało się za m.in. stereotypowe przedstawienie Francuzów. Gwiazda serialu Lily Collins podkreśliła, że 2. sezon odniesie się do kontrowersji.

"Emily w Paryżu" opowiada o losach młodej Amerykanki Emily Cooper, która leci do Francji, by rozpocząć pracę w agencji reklamowej. Serial zyskał spore grono fanów oraz nominacje m.in. do Złotych Globów – ale także wywołał liczne kontrowersje. Przed nami 2. sezon, a Lily Collins powiedziała, że krytyka nie pozostanie bez odpowiedzi.

Emily w Paryżu sezon 2: Lily Collins o zmianach

Lily Collins, która nie tylko gra tytułową rolę, ale należy również do grona producentów, w rozmowie z "Elle" podkreśliła, że 2. sezon odniesie się do kontrowersji. Produkcji oberwało się nie tylko za krzywdzące przedstawienie Francuzów, ale także za brak różnorodności.

– Jako Emily, ale także jako producentka, słysząc po pierwszym sezonie komentarze ludzi, ich obawy, pytania, to, co lubili, czego nie lubili, po prostu ich odczucia na ten temat, [mogę powiedzieć, że] były pewne rzeczy, które stanowiły znak czasów, w jakich żyjemy i tego, co jest słuszne, moralne, poprawne i co powinno być zrobione – powiedziała aktorka.

emily w paryżu sezon 2

"Emily w Paryżu" (Fot. Netflix)

Jak zapewniła, ekipa "Emily w Paryżu" wysłuchała tych głosów i 2. sezonie będzie na ekranie więcej osób, które nie są białe.

– Naprawdę chciałam, aby różnorodność oraz inkluzywność przed i za kamerą były czymś, na czym naprawdę się skupimy i to na wiele sposobów. Zatrudnienie nowych osób do pracy przed kamerą, ale też podarowanie nowych historii różnym bohaterom – to było naprawdę ważne – powiedziała.

Collins odniosła się również do komentarzy na temat swojej bohaterki. Według wielu widzów postać Emily była irytująca. Aktorka powiedziała, że ta dziewczyna to wbrew pozorom skomplikowana postać, która jest wrażliwa i ma prawo do swoich błędów. Twórca serialu Darren Star już wcześniej zapowiadał, że w nowych odcinkach tytułowa bohaterka dojrzeje, zacznie uczyć się francuskiego i nie będzie już zachowywać się jak turystka w mieście, gdzie mieszka i pracuje.

Co jeszcze wiemy o nadchodzącej serii? Do grona adoratorów Emily dołączy nowy kandydat. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia oraz teaser, który zapowiedział, że z bohaterką spędzimy tegoroczne święta. Tutaj znajdziecie wszystko o 2. sezonie "Emily w Paryżu".

2. sezon Emily w Paryżu od 22 grudnia na Netfliksie

REKLAMA