Netflix ma następcę "Squid Game"? "Arcane" wygrywa światową listę top 10, a to może być dopiero początek

"Arcane" (Fot. Netflix)

"Squid Game" przez wiele tygodni utrzymywało pierwszą pozycję na czele globalnej listy Netfliksa. Teraz jego miejsce zajęła nowa produkcja – czy "Arcane" uda się odnieść podobny sukces?

"Squid Game" pobiło wszelkie możliwe rekordy i o koreańskim serialu mówiło się dosłownie wszędzie. Produkcja stała się najpopularniejszym serialem w historii Netfliksa. Czy podobny sukces ma szansę odnieść "Arcane", animacja ze świata gry League of Legends?

Top 10 Netflix – Arcane wygrywa światową listę

Z danych serwisu FlixPatrol, agregującego listy top 10 Netfliksa z wszystkich krajów (via What's on Netflix) wynika, że 8 i 9 listopada "Arcane" pobiło "Squid Game", zajmując 1. miejsce na globalnej liście najpopularniejszych seriali na platformie. Różnica była jednak niewielka. Animacja zdobyła 651 punktów, zaś koreańska produkcja 645.

top 10 netflix arcane

Pomimo ogólnoświatowego sukcesu "Arcane" nie zdominowało jeszcze top 10 Netfliksa w takim stopniu jak "Squid Game". Produkcja pozostaje w tyle w wielu krajach, a tym również w USA, gdzie 9 listopada zajęła zaledwie 8. miejsce na liście.

Arcane – opis serialu ze świata League of Legends 

Serial jest animacją ze świata League of Legends. Poznajemy losy dwóch sióstr, Vi i Powder, które wraz z dwójką przyjaciół przemierzają miasto Piltover, dokonując rabunków. Tymczasem w obskurnym Zaun wynaleziona zostaje nowa niebezpieczna technologia. To historia o początkach dwóch legendarnych bohaterek League of Legends – i o sile, która je rozdzieli.

Produkcja jest efektem współpracy Riot Games oraz Netfliksa. Historia została podzielona na trzy akty. Pierwsze trzy odcinki dostępne są już na platformie. Drugi akt, czyli kolejne trzy odcinki, będziemy mogli oglądać na polskim Netfliksie od 13 listopada, z kolei premiera trzeciej części planowana jest na 20 listopada.

Serial Arcane jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA