Na jakim etapie są prace nad finałowym sezonem "Peaky Blinders"? Reżyser uchyla rąbka tajemnicy

"Peaky Blinders" (Fot. Anthony Byrne/BBC)

Na finałowy sezon "Peaky Blinders" czekamy już wieki – jak długo jeszcze? Anthony Byrne, reżyser 6. sezonu, zdradził, na jakim etapie są prace nad ostatnimi odcinkami.

6. sezon "Peaky Blinders" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier początku 2022 roku – a przynajmniej mamy nadzieję, że początku, bo data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Dzięki ekipie serialu wiemy, na jakim etapie są prace.

Peaky Blinders sezon 6 – montażysta kończy pracę

Zdradził to reżyser Anthony Byrne, który wrzucił na Instagram zdjęcie z montażystą Paulem Knightem. Dowiedzieliśmy się, że prace w montażowni już dobiegły końca.

– Właśnie skończyliśmy ciąć finałowy odcinek "Peaky". Wciąż jest dużo do zrobienia, ale spędzenie ostatnich miesięcy z tym utalentowanym s*******em było ogromną przyjemnością – napisał.

6. sezon "Peaky Blinders" jeszcze nie ma daty premiery, ale Conrad Khan, aktor, który dołączył do obsady w finałowej serii, zdradził, że nowe odcinki zobaczymy na początku przyszłego roku, najprawdopodobniej w lutym. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że jest to informacja daleka od oficjalnej.

Na razie nie ma żadnych materiałów promujących finałowy sezon "Peaky Blinders" ani informacji o fabule. Twórca serialu Steven Knight zapewnił niedawno w rozmowie z "Birgmingham Mail", że będzie to najlepsza odsłona historii Tommy'ego Shelby'ego (Cillian Murphy) i jego gangu.

– To będzie moim zdaniem zdecydowanie najlepszy [sezon] ze wszystkich dotychczasowych. Więcej tego samego, ale inaczej – powiedział.

Knight ma również konkretny plan na film "Peaky Blinders", do którego zdjęcia zaczną się w 2023 roku. Nie wie natomiast nic o potencjalnych spin-offach – mówi, że jeśli takowe powstaną, to już bez jego udziału.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA