"Wiedźmin" będzie mieć siedem sezonów? Henry Cavill jest gotów tak długo grać Geralta z Rivii

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

"Wiedźmin" powróci z 2. sezonem już za miesiąc, ale na tym się nie skończy. Trwają prace nad kolejną serią, a docelowo może być ich nawet siedem. Henry Cavill nie ukrywa, że jest na to gotowy.

17 grudnia "Wiedźmin" ponownie zagości na naszych ekranach. To jednak nie wszystko – plany na Witcherverse są naprawdę imponujące. Mowa nie tylko o prequelu i kolejnych animacjach, ale także kontynuacji historii Geralta. Poza trzecim sezonem plany twórczyni obejmują jeszcze kolejne cztery. A co na to Henry Cavill?

Wiedźmin – powstanie siedem sezonów serialu?

Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich już na początku ubiegłego roku zdradziła, że myśli nawet o siedmiu sezonach serialu. Henry Cavill głośno mówi o tym, że rola w "Wiedźminie" ma dla niego szczególne znaczenie. Aktor polubił się z produkcją do tego stopnia, że jest gotów grać Geralta przez siedem sezonów – ma jednak jeden warunek.

– Zdecydowanie. Dopóki będziemy w stanie nadal opowiadać wspaniałe historie, które honorują dzieło [Andrzeja] Sapkowskiego – powiedział w rozmowie z The Hollywood Reporter.

wiedźmin henry cavill

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Planując tak rozbudowaną historię trzeba brać pod uwagę wiele czynników – Hissrich zdaje sobie sprawę, że całą ekipę czeka niełatwe zadanie. Przypomnijmy jej słowa:

 – To delikatny taniec, ponieważ musisz mieć wyobrażenie o tym, do czego zmierzasz. Twoje historie muszą mieć punkt końcowy. Muszą mieć kierunek, w którym dążą. Ale musisz także zostawić trochę przestrzeni, żeby pozwolić sprawom naturalnie rosnąć i się rozwijać. Są na przykład postacie, które poznajemy w 1. sezonie i kiedy pojawiały się na ekranie, były elektryzujące, więc zaczęliśmy pisać ich historie i pomyśleliśmy: "O mój Boże, tu jest o wiele więcej". Musisz więc zostawić przestrzeń na rozwój.

Cavill nie ukrywa, że naprawdę zależało mu na roli Geralta, dlatego nic dziwnego, że chce kontynuować przygodę z serialem jeszcze długo. Dodatkowo dzięki "Wiedźminowi" stał się jednym z najlepiej zarabiających aktorów serialowych. Za każdy odcinek 2. sezonu zgarnął milion dolarów.

Zwiastun 2. sezonu "Wiedźmina" obiecuje mnóstwo akcji i emocji związanych m.in. ze szkoleniem Ciri (Freya Allan) na małą wiedźminkę. Jak zdradził Cavill, jego bohater ma teraz bardziej przypominać książkowy pierwowzór i tym samym być mniej mrukliwy niż w 1. sezonie.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netfliksie

REKLAMA