Syn Dominika Westa zagra księcia Williama w 5. sezonie "The Crown". 13-letni Senan zachwycił twórców

"The Crown" (Fot. Netflix)

5. sezon serialu "The Crown" połączy na ekranie ojca i syna. Potwierdzono, że w rolę księcia Williama wcieli się syn Dominika Westa, który z kolei w nowych odcinkach zagra księcia Karola.

5. sezon "The Crown" zobaczymy dopiero w przyszłym roku, ale informacji z planu nie brakuje. Do niedawna krążyły plotki, że produkcja ma poważne problemy castingowe, zwłaszcza przy doborze młodych aktorów. Jak poinformowano, udało się znaleźć aktora do roli jednego z książąt – a zagra go syn samego Dominika Westa.

The Crown sezon 5 – Senan West w obsadzie serialu

5. sezon serialu ukaże chwile przed i tuż po śmierci księżnej Diany (Elizabeth Debicki). Gdy doszło do tragedii, książę William miał 15 lat. Dominic West w nowej serii zastąpi Josha O'Connora w roli księcia Karola, zaś jak poinformowało Variety, w rolę starszego syna pary wcieli się Senan West.

Według doniesień 13-letni Senan zachwycił producentów swoim nagraniem, które zostało wysłane przez jego agenta podczas ogólnokrajowego castingu. Będzie to debiut aktorski młodego Westa – pozostałe dzieci aktora mają za sobą już występy w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Martha West zagrała u boku ojca w serialu BBC "The Pursuit of Love". Jak się okazuje, gwiazdor "The Affair" odradzał potomkom taką ścieżkę kariery.

– Odradzałbym moim dzieciom zostanie aktorem, ale to nie zrobi różnicy. Moja córka jest na to szalenie nakręcona, ale próbuję ją przekonać, żeby została naukowcem lub inżynierem, ale nie sądzę, żeby to się udało. Nie jestem przeciwny aktorstwu. Po prostu uważam, że potrzebujemy więcej naukowców i inżynierów. W dzisiejszych czasach każdy chce być aktorem – powiedział w rozmowie z BANG Showbiz.

the crown sezon 5

"The Crown" (Fot. Netflix)

Tak jak w przypadku każdego sezonu "The Crown", akcja 5. sezonu będzie rozgrywać się na przestrzeni około dekady. Niedawno tabloid "The Sun" informował, że  obsadzono role nieco młodszych książąt. W roli księcia Harry'ego zobaczymy 7-letniego Teddy'ego Hawleya, zaś w księcia Williama wcieli się 11-letni Timothee Sambor. Senan West pojawi się prawdopodobnie pod koniec 5. sezonu, zaś roli starszego księcia Harry'ego jeszcze nie obsadzono.

Wszystko wskazuje na to, że twórców czekają kolejne kontrowersje. Ostatnio od produkcji odcięła się przyjaciółka Diany zarzucając, że "the Crown" nie potraktuje księżnej z szacunkiem. Czy tak właśnie będzie? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero za rok.

The Crown – sezon 5 w listopadzie 2022 na Netfliksie

REKLAMA