"Outlander" bez Sama Heughana? Autorka książek zdradza, których aktorów chciała do roli Jamiego

"Outlander" (Fot. Starz)

Trudno wyobrazić sobie "Outlandera" bez Sama Heughana, ale Diana Gabaldon, autorka literackiego pierwowzoru, miała inną wizję tego, kto mógłby zagrać Jamiego. Kogo miała na myśli?

"Outlander" otworzył drzwi do kariery Sama Heughana. Jak się okazuje, postać przystojnego Szkota wyglądała w wizji autorki książek zupełnie inaczej.

Outlander – Diana Gabaldon o castingu Jamiego

"Outlander" oparty jest na bestsellerowej serii książek Diany Gabaldon. W USA właśnie ukazał się najnowszy tom o nazwie "Go Tell The Bees That I'm Gone", a w wywiadach nie brakuje pytań o serial stacji Starz. The Daily Record cytuje najnowszą wypowiedź autorki na temat castingu Jamiego.

– Liam Neeson i Sir Sean Connery byli pierwszymi kandydatami do roli Jamiego. To było lata temu, kiedy moje pierwsze książki miały być przekształcone w film fabularny. Ludzie pytali mnie, kogo bym obsadziła, a oni byli pierwszymi dwoma aktorami, którzy przyszli mi na myśl. Generalnie myślałam o wielkich facetach o celtyckim wyglądzie, którzy mogliby to udźwignąć, a zarówno Liam, jak i Sean byli tak zbudowani i świetnie wyglądali w kiltach.

Outlander Sam Heughan

"Outlander" (Fot. Starz)

Autorka książek nie brała udziału w procesie wyboru aktorów do serialu Starz, ale już wcześniej mówiła, że początkowo nie była wielką fanką Sama Heughana, którego wręcz określiła mianem "groteskowy". Ostatecznie jednak Gabaldon przyznaje, że to producenci mieli rację, i dziś nie ukrywa zachwytów nad Heughanem.

– Film fabularny nie powstał, a kiedy rozpoczęły się [prace nad] serialem Starz, zarówno Neeson jak i Connery byli już za starzy, więc zostawiłam znalezienie idealnego Jamiego dyrektorom castingowym i nie zawiodłam się. Sam jest po prostu wszystkim. To cudowny facet, który stał się moim dobrym przyjacielem. Mamy więź, ponieważ on ożywił tę postać, a ja zapewniłam mu pracę.

Fani oczekują obecnie na 6. sezon serialu. "Outlander" powróci w marcu przyszłego roku, a do sieci ostatnio trafiła odświeżona czołówka. Co czeka nas w nowych odcinkach? Tutaj znajdziecie wszystko o 6. sezonie "Outlandera".

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA