Tom Hardy powraca do "Peaky Blinders" w zapowiedzi 6. sezonu. Kiedy będzie premiera nowych odcinków?

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

BBC wypuściło kolejny enigmatyczny teaser 6. sezonu "Peaky Blinders". Oprócz Tommy'ego Shelby'ego pojawia się w nim Alfie Solomons – czyli Tom Hardy we własnej osobie.

Finałowy sezon "Peaky Blinders" zbliża się wielkimi krokami. Telewizja BBC pokazała drugi już 10-sekundowy teaser, a w nim powrót, na który od dawna czekaliśmy.

Peaky Blinders sezon 6 – teaser. Wraca Tom Hardy

"Alfie, wydaje mi się, że napisałem twój ostatni akt" – mówi Tommy Shelby (Cillian Murphy) do Alfiego Solomonsa (Tom Hardy) w tej króciutkiej zapowiedzi. To, że Solomons przeżył, kiedy został postrzelony przez Shelby'ego, wiemy od finału 5. sezonu. Odcinek "Mr Jones" ujawnił, że bohater grany przez Hardy'ego żyje i ukrywa się w Margate, a o tym, że Tommy strzelił do niego w twarz, przypomina koszmarna blizna i brak oka. Jak będzie wyglądać jego powrót?

Na szczegóły musimy poczekać, ale raczej już niedługo. BBC wciąż nie zdradza co prawda dokładnej daty premiery 6. sezonu "Peaky Blinders", ale po raz kolejny zapowiada, że zobaczymy go na początku 2022 roku. Anthony Byrne, reżyser serialu, mówił, że prace w montażowni już się kończą, z kolei według aktora Conrada Khana, który dołączył do obsady, nowe odcinki obejrzymy w okolicach lutego. A przynajmniej wtedy obejrzą je Brytyjczycy – na polskim Netfliksie dotychczasowe sezony pojawiały się po zakończeniu emisji całości na Wyspach.

Co oprócz powrotu Toma Hardy'ego czeka nas w finałowej odsłonie "Peaky Blinders"? Wszystko wskazuje na to, że błędy, jakie popełnił Tommy podczas nieudanej próby zabójstwa faszystowskiego polityka Oswalda Mosleya, sprawią mu wiele problemów. Jednocześnie zagrożona jest jego pozycja w rodzinnej firmie – fani spodziewają się prawdziwej wojny Tommy'ego z Michaelem i Giną. Nie wiadomo także, jak zostanie rozwiązany wątek ciotki Polly. Grająca ją Helen McCrory zmarła w kwietniu, w trakcie zdjęć do 6. sezonu.

Na pewno wiemy, że finałowy sezon to jeszcze nie koniec "Peaky Blinders". Twórca serialu Steven Knight ma już w tym momencie konkretny plan na film , do którego zdjęcia wystartują w 2023 roku. Showrunner nie wie natomiast nic o potencjalnych spin-offach – według niego jeśli takowe powstaną, to już bez jego udziału.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA