Kolejna miłość Diany w 5. sezonie "The Crown". Pakistański aktor zagra rolę doktora Hasnata Khana

"The Crown" (Fot. Netflix)

Zanim w życiu Diany pojawił się Dodi Al-Fayed, księżna była związana z kardiochirurgiem Hasnatem Khanem. Ten wątek także pojawi się w 5. sezonie serialu – kogo zobaczymy w tej roli?

5. sezon "The Crown" zobaczymy w listopadzie tego roku. W sieci co jakiś czas pojawiają się wycieki z planu, np. ostatnio zdjęcia Elizabeth Debicki w turkusowej sukni. Tym razem ogłoszono kolejną osobę, która dołączy do obsady serialu.

The Crown sezon 5 – Humayun Saeed w obsadzie

Variety poinformowało, że w 5. sezonie "The Crown" pojawi się pakistański aktor Humayun Saeed ("Project Gazhi"), który wcieli się w rolę kardiochirurga Hasnata Khana. Diana poznała mężczyznę w trakcie separacji z księciem Karolem, a ich związek trwał od 1995 do 1997 roku. Khan nie mógł poradzić sobie z medialnym szumem i proponował, by księżna wyjechała z nim do Pakistanu. Ostatecznie Diana z nim zerwała, gdy poznała Dodiego Al-Fayeda (w tej roli wystąpi Khalid Abdalla).

the crown sezon 5

"Main Hon Shahid Afrid" (Fot. MHSA)

Już wcześniej informowano, że serial ukaże ostatnie dni księżnej Diany i jej partnera. Zobaczymy także kontrowersyjny wywiad Diany dla BBC, w którym księżna poruszyła temat swojego zdrowia psychicznego oraz opowiedziała o problemach w małżeństwie z księciem Karolem.

"The Crown" było wielokrotnie krytykowane przez członków rodziny królewskiej i brytyjskich polityków. Wszystko wskazuje na to, że 5. sezon ponownie znajdzie się pod ostrzałem. Wątek dotyczący tragicznie zmarłej księżnej z pewnością wzbudzi kontrowersje – tym bardziej że odcięła się od niego sama przyjaciółka księżnej.

Akcja 5. sezonu "The Crown" rozgrywać się będzie w latach 90. Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista") przejmie rolę księżnej Diany, Imelda Staunton ("Vera") zagra królową Elżbietę, Lesley Manville ("Mum") – księżniczkę Małgorzatę, a Jonathan Pryce ("Gra o tron") – księcia Filipa. W postać księcia Karola wcieli się Dominic West ("The Affair"). W obsadzie są również m.in. Olivia Williams ("Odpowiednik") jako Camilla Parker-Bowles i Jonny Lee Miller ("Elementary") jako premier John Major.

The Crown – sezon 5 w listopadzie na Netfliksie

REKLAMA