Dlaczego Tommy z "Peaky Blinders" nigdy nic nie je? Cillian Murphy wyjawia, że jest ku temu powód

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Szkocka i papierosy to stała dieta bohatera "Peaky Blinders" – plus okazjonalnie miętówka. Cillian Murphy odpowiedział, dlaczego jego bohater nigdy nic nie je.

Trwa emisja ostatniego, szóstego już sezonu "Peaky Blinders", i fani wyszukują najróżniejsze ciekawostki o serialu. Przykład? Praktycznie każda postać w serialu była pokazana podczas posiłku – tylko nie on. Jak zdradził Cillian Murphy, istnieje ku temu pewien powód.

Peaky Blinders – czemu Tommy nigdy nic nie je?

Cillian Murphy został o to zapytany podczas rozmowy z BBC Radio 1 – wyjawił, że początkowo było to niezamierzone, ale później zaczęto to traktować jak swego rodzaju gag w serialu.

– Pamiętam, że po dwóch pierwszych sezonach zdaliśmy sobie sprawę, że Tommy nigdy nie jadł. Nigdy nie widzieliśmy, żeby Tommy jadł. Siadał przy stole, ale nigdy nie zjadł ani kęsa. Zrobiliśmy z tego swego rodzaju powracający gag. Tak więc przez 36 godzin serialu Tommy Shelby nigdy nic nie je, chyba tylko raz je gałązkę mięty, kiedy jest ze swoim synem – powiedział Murphy.


6. sezon "Peaky Blinders" jest w tym momencie w połowie emisji w Wielkiej Brytanii. Tommy Shelby w premierowym odcinku udał się do Ameryki, gdzie poznaliśmy Jacka "Wujka" Nelsona, bohatera wzorowanego na ojcu prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Inne atrakcje to m.in. powrót Toma Hardy'ego jako Alfiego i występ Stephena Grahama, aka Ala Capone'a z "Zakazanego imperium".

A kiedy finałowy sezon "Peaky Blinders" będzie dostępny w Polsce? Niestety, musimy uzbroić się w cierpliwość – na Netfliksa trafi dopiero 10 czerwca.

6. sezon Peaky Blinders od 10 czerwca na Netflix

REKLAMA