Reboot "Przyjaciół" z nową obsadą? Lisa Kudrow idzie pod prąd i mówi, że chciałaby to zobaczyć

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Lisa Kudrow z radością zobaczyłaby reboot "Przyjaciół". Jednak nie wszyscy podzielają jej zdanie. Czy kiedyś możemy zobaczyć serial z całkowicie nową obsadą?

"Przyjaciele" do teraz cieszą się niesłabnącą popularnością. Platformy streamingowe są gotowe wydawać ogromne pieniądze, by mieć ten serial u siebie, a "Przyjaciele: Spotkanie po latach" okazało się sentymentalnym strzałem w dziesiątkę. Od lat debatuje się także nad możliwym powrotem serii w różnych wersjach: albo jako kontynuacji, albo jako rebootu.

Przyjaciele – Lisa Kudrow chce rebootu serialu

Serialowa Phoebe nie miałaby nic przeciwko temu drugiemu. Lisa Kudrow w rozmowie z Where Is The Buzz przyznała, że chętnie zobaczyłaby nowych "Przyjaciół" z nową obsadą.

– Reboot, gdzie by zatrudnili innych aktorów? Chętnie. Z chęcią zobaczyłabym, jak nowa wersja wyglądałaby teraz. Chciałabym zobaczyć, jakie by to było.

Przyjaciele powrót reboot Lisa Kudrow

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Twórcy serialu, Marta Kauffman i David Crane, już przyznali, że dzisiaj ich serial wyglądałby zupełnie inaczej. Jak powiedziała Marta Kauffman, w serialu brakowało różnorodności i był to produkt tamtych czasów. Jednak nie oznacza to, że twórcy w jakikolwiek sposób chcieliby powrócić do tematu. Oboje powtarzają, że dla nich nie ma takiej możliwości i "Przyjaciele" są zakończonym projektem.

– Nie będziemy robić powrotu po latach, nie będziemy też robić rebootu. Serial był o tym okresie w życiu, kiedy przyjaciele są naszą rodziną – powiedziała Kauffman.

To może w takim razie serial z nową grupką przyjaciół? To też nie wchodzi w grę.

– To nie będzie w stanie pobić tego, co my zrobiliśmy – stwierdziła twórczyni.

Przyjaciele – a może by tak powrót po latach?

Na reboot "Przyjaciół" są niewielkie szanse, a na powrót po latach z tą samą obsadą prawdopodobnie jeszcze mniejsze – i zdanie to podziela także Lisa Kudrow. Gdy w "Spotkaniu po latach" James Corden zapytał o powrót, serialowa Phoebe odpowiedziała za wszystkich, mówiąc, że to by prawdopodobnie zepsuło idealne zakończenie, które serial dostał w 2004 roku.

– To zależy od [twórców serialu] Marty [Kauffman] i David [Crane'a]. Raz słyszałam, jak to mówili, i ja się z nimi całkowicie zgadzam, że bardzo ładnie zakończyli serial. (...) Musieliby odkręcić wszystkie te dobre rzeczy, żeby były [nowe] historie.

przyjaciele powrót reboot

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Marta Kauffman w rozmowie magazynem "Rolling Stone" stwierdziła, że tak naprawdę my też nie chcemy powrotu. To mógłby tylko wielki zawód, niezależnie od tego, co wymyśliliby scenarzyści. Czemu "Przyjaciele" nie powinni wracać?

– Jest kilka powodów. Po pierwsze, serial opowiada o tym okresie w życiu, kiedy przyjaciele są naszą rodziną. Ten okres się skończył. Wszystko, co moglibyśmy zrobić, to zebrać tę szóstkę aktorów znów razem, ale serce serialu już by znikło. Po drugie, nie wiem, co dobrego miałoby z tego wyniknąć. Serial ma się dobrze, ludzie go kochają. Powrót mógłby okazać się tylko zawodem. "The One Where Everyone's Disappointed" ["Ten, w którym wszyscy są zawiedzeni"] – tłumaczyła Kauffman.

Przypomnijmy, w maju zeszłego roku HBO Max pokazało program specjalny "Przyjaciele: Spotkanie po latach", w którym spotkała się cała główna obsada. Prawdopodobnie jest to jedyny powrót kultowego serialu, na jaki mogą liczyć fani.

Przyjaciele są dostępni na platformie HBO Max

REKLAMA