Finałowy sezon "Peaky Blinders" zakończy się w filmowy sposób. Reżyser zdradza długość ostatniego odcinka

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Już niewiele dzieli nas od finałowego odcinka "Peaky Blinders". Do końca emisji w Wielkiej Brytanii pozostały jedynie dwa odcinki, a ostatni z nich ma być iście filmowy i powalić nas na kolana.

"Peaky Blinders" dobiega końca i czas pożegnania z serialem zbliża się nieubłaganie. Przed nami dwa ostatnie odcinki – fani mieli nadzieję na filmowy finał i jak się okazuje, to marzenie się spełni.

Peaky Blinders sezon 6 – czeka nas filmowy finał 

Reżyser serialu Anthony Byrne potwierdził przypuszczenia fanów w rozmowie z serwisem Radio Times, przyznając, że finałowemu odcinkowi niewiele braknie do filmowego metrażu – ma trwać 81 minut i spowodować drobne przesunięcie wieczornych wiadomości w BBC.

– Stwierdziliśmy: pie***yć wiadomości o godz. 22:00. To bardzo w stylu "Peaky Blinders", taka ostatnia akcja – wiadomości o 22:22 w ten jeden wieczór.

peaky blinders sezon 6 finał ile potrwa

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Do tej pory 6. sezon zapewnił takie atrakcje jak występ Stephena Grahama czy powrót Toma Hardy'ego. A co wydarzy się w finale? Byrne zapowiedział, że będzie się on znacznie różnić się od reszty sezonu.

– To bardzo, bardzo różni się od reszty sezonu. Bardzo, bardzo różni się od wszystkiego, co robiliśmy do tej pory. Ma bardzo epicki rozmach. To jak film - jest to swego rodzaju próba generalna przed filmem pełnometrażowym.

W przyszłym roku rozpoczną się zdjęcia do filmowej kontynuacji "Peaky Blinders" – akcja ma rozgrywać się w okolicach II wojny światowej. W filmie mamy zobaczyć kilka nowych twarzy – twórca serialu Steven Knight, wyjawił, że ma nadzieję na występ Toma Hollanda, którego kiedyś odrzucono na przesłuchaniu do serialu.

W Polsce na finałowy sezon "Peaky Blinders" musimy jeszcze poczekać. Cały sezon ma trafić na Netfliksa dopiero 10 czerwca.

6. sezon Peaky Blinders od 10 czerwca na Netfliksie

REKLAMA