Jest zapowiedź i opis finału serialu "Peaky Blinders". Co czeka Tommy'ego Shelby'ego w ostatnim odcinku?

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Dziewięć lat, sześć sezonów, historia pełna zwrotów akcji, a to wszystko zakończy się za kilka dni. W sieci pojawiła się zapowiedź finału "Peaky Blinders" – uwaga na spoilery!

Już w niedzielę brytyjscy widzowie zobaczą na BBC finał serialu "Peaky Blinders". Fani mogą liczyć na iście filmowe zakończenie – ostatni odcinek ma być dłuższy niż poprzednie. W sieci właśnie pojawił się oficjalny opis i teaser odcinka, zatytułowanego "Lock and Key". W serwisie Radio Times znajdziecie też kilka zdjęć.

Peaky Blinders – zobaczcie zapowiedź finału serialu

Tommy Shelby – weteran wojenny, który walczył w okopach – był gangsterem, przedsiębiorcą, kapitanem przemysłu, szpiegiem i w końcu posłem do parlamentu. W trakcie tej odysei stawiał czoła licznym organizacjom przestępczym, przeciwnikom biznesowym, zagranicznym powstańcom i samej brytyjskiej władzy. Teraz, w latach 30. , gdy zbierają się chmury nadchodzącej burzy, musi stawić czoła konsekwencjom swoich doświadczeń i działań – czytamy w oficjalnym opisie.

W teaserze finału Tommy (Cillian Murphy) mówi dość enigmatycznie, że rodzina czasem daje osłonę przed burzą, a czasem sama w sobie jest burzą. To prawdopodobnie zapowiedź ostatniego aktu rodzinnej wojny – w poprzednim odcinku dowiedzieliśmy się, że Michael (Finn Cole) planuje zabić Tommy'ego. Twórca serialu Steven Knight skomentował sytuację, podkreślając emocjonalne rozdarcie Michaela, który sam stał się podobny do Tommy'ego.

– Nie mogę wam zdradzić [konkretów na temat ich relacji], ale jestem pewien, że możecie sobie to wyobrazić. Nie będzie dobrze. Podoba mi się złożoność tego, co stało się z Michaelem, który został wyrwany ze swojej wioski, ale [on] chciał być wyrwany, chciał się wydostać. A teraz stał się Tommym, podziwia Tommy'ego i chce jego aprobaty, ale też chce go zabić – powiedział w rozmowie Radio Times.

Na tym opowieść o gangu Shelbych się nie skończy. Knight ostatnio opowiedział co nieco na temat filmowej kontynuacji – zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się w przyszłym roku. A kiedy 6. sezon "Peaky Blinders" będzie dostępny w Polsce? Zgodnie z zapowiedzią finałowe odcinki mają trafić na Netfliksa dopiero 10 czerwca.

6. sezon Peaky Blinders od 10 czerwca na Netfliksie

REKLAMA