Oficjalnie – ruszyły zdjęcia do 3. sezonu "Wiedźmina". Geralt, Ciri i Yennefer na pierwszej nowej fotce z planu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Netflix pochwalił się startem zdjęć do 3. sezonu "Wiedźmina". Dostaliśmy oficjalny opis nowych odcinków, jak również zakulisowe zdjęcie, na którym wiedźmińska rodzina znów jest razem.

O tym, że na planie 3. sezonu serialu "Wiedźmin" coś się już dzieje, wiadomo było od kilku dni. I to nie tylko dzięki przeciekom fanowskiego serwisu Redanian Intelligence, ale także dzięki Instagramowi Henry'ego Cavilla, który chwalił się przejażdżką po Alpach na Płotce. Dziś Netflix nie tylko to wszystko potwierdził, ale też podzielił się pierwszym zakulisowym zdjęciem, na którym Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri) znów są razem gdzieś pośród śniegów.

Wiedźmin sezon 3 – zdjęcia oficjalnie rozpoczęte

Mamy również oficjalny opis 3. sezonu "Wiedźmina": podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

wiedźmin sezon 3 zdjęcia

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Choć Netflix oficjalnie nie podaje, w jakich miejscach powstaje 3. sezon, Redanian Intelligence już w zeszłym tygodniu donosił, że ekipa "Wiedźmina" przybyła do Kranjskiej Gory w Słowenii. Zdjęcia mają być kręcone najpierw we włoskim Laghi di Fusine w Alpach Julijskich, tuż przy słoweńskiej granicy, a później w zamku Predjama i na płaskowyżu Nanos. Następnie ekipa "Wiedźmina" ma przenieść się do Chorwacji, a później prawdopodobnie już do Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia mają potrwać do września, co oznacza, że nowe odcinki obejrzymy dopiero w 2023 roku. Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich zapowiedziała, że 3. sezon "Wiedźmina" ma pokazać więcej wątków LGBTQ+. Nie także brakuje plotek o nowych bohaterach w 3. sezonie "Wiedźmina" – jednym z nich ma być znany z książek Profesor. Jest też możliwe, że poznaliśmy już serialową Milvę. W 3. sezonie zobaczmy najprawdopodobniej także pominięty wątek Belleteyn.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA